Stefan Kuntz, İtalya karşısında alınan mağlubiyetin üçlü savunma nedeniyle değil bireysel hatalardan kaynaklandığını söyledi

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda oynanan İtalya maçında aldığımız 3-2'lik mağlubiyetin ardından yenilginin nedeninin bireysel hatalardan kaynaklandığını ve oyun sistemimiz ile ilgili olmadığını söyledi.

30.03.2022-09:58 - (Son Güncelleme: 30.03.2022-09:58)Stefan Kuntz, İtalya karşısında alınan mağlubiyetin üçlü savunma nedeniyle değil bireysel hatalardan kaynaklandığını söyledi

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri Play-Off ilk mücadelesinde Portekiz'e deplasmanda 3-1 mağlup olarak Dünya Kupası biletini elinden kaçaran A Milli Takım, formalite olarak çıktığımız ikinci karşılaşmada İtalya'ya Konya'da oynanan karşılaşmada da mağlup oldu.

Stefan Kuntz'dan maç sonu açıklamalar

Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda oynanan mücadelede Türkiye, Cengiz Ünder'in golüyle maçın ilk dakikalarında öne geçtiği karşılaşmada sahadan 3-2'lik mağlubiyetle ayrılarak büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Karşılaşmanın ardından mikrofonların başına geçen A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, düzenlediği basın toplantısında yapmış olduğu açıklamalarda ;

'Böyle karşılaşmalardan dersler çıkarıyoruz'

İtalya'yı kazandıkları için tebrik ediyorum. Bunun yanı sıra Konya'daki taraftarlara da teşekkür etmek istiyorum. Vermiş oldukları destek çok iyiydi. Aynı şekilde Portekiz'e gelerek bizi destekleyen taraftarlara da teşekkür ediyorum. Maçı kaybettik, üzgünüz. Böylesine üst düzey maçları oynamayı istiyoruz. Böylesi karşılaşmalardan çıkarımlarımız da oluyor.


'Yediğimiz gollerin hepsinde...'

Pas kalitesi ve topa ilk dokunuş anlamında 2 karşılaşmada da bunları geliştirmemiz gerektiğini gördük. Dolayısıyla oyuncularımız neyi geliştirmeleri gerektiğini biliyorlar. Tabii bugünkü maça bakarsak ilk önceliğimiz Portekiz karşılaşmasında ağır bir başlangıç yapmıştık. Bu sefer hızlı bir başlangıç yapmak istedik, bunu da yaptık. Daha sonra pasif bir konuma geçtik. Yenen goller, beni üzdü. Biri frikikten, biri bireysel hatadan diğeri ise doğru şekilde savunamamaktan kaynaklandı. Dolayısıyla yediğimiz goller oynamış olduğumuz sistemden kaynaklanmadı. Bireysel oyuncu kalitemizi yükseltmemiz gerektiğini gördük. Daha çok fırsat oluşturduk. Portekiz maçına nazaran ve bazı oyuncuların da böylesine üst düzey karşılaşmaları oynayabildiğini gördük.

Serdar Dursun'un performansı hakkında

Ben Serdar Dursun'un performansından memnunum. Onun gibi bir oyuncuya sahip olduğum için de mutluyum. Maçın özellikle bu şekilde gittiği dakikalarda oyuna girmesi bize katkı sağlıyor ve tek düşündüğü bir şey var: O da ceza sahasının içerisine bir an önce girip gol atmak. Performansa dayalı olarak zaten oyuncularımızı buraya alıyoruz, seçiyoruz ve onları görüyoruz. İyi performans gösteren her arkadaşımızı buraya davet edebiliriz. Portekiz, İtalya gibi rakiplerle oynadığınızda buraya seçmiş olduğunuz oyuncuların, performanslarıyla ilgili, böylesi rakiplere karşı nasıl oynadığıyla ilgili ölçme, değerlendirmeleri yapma fırsatı buluyorsunuz. Dolayısıyla gelişme göstermek, onların düzeyine ulaşmak, bunlar yapmamız gereken şeyler.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal