Shangri-La Bosphorus Otel'de Bilyoner ile yapılan sponsorluk anlaşması imza töreni sonrasında basın mensuplarına konuşan Hidayet Türkoğlu, önlerinde İspanya ve Karadağ’la oynanacak karşılaşmaların olduğunu hatırlatarak, "Kadro da açıklandı, tüm oyuncuları kutluyorum. İnşallah iyi bir performans ortaya koyarlar ve sakatlık olmadan maçlarını tamamlarlar." dedi.

Kadroya davet edilen basketbolcuların çok değerli olduğunu kaydeden Türkoğlu, " Aday kadroya çağrılan isimler, kulüplerimizde bizi temsil eden, başarı olmalarını istediğimiz arkadaşlar. Hedef 2019 Dünya Kupası'nda yer almak. A Milli Takım Başantrenörü Ufuk Sarıca ve teknik ekibi bu konuda çok istekli. Önümüzdeki karşılaşmalardan en az birini kazanmamız halinde Çin'e gitme hakkı elde ediyoruz. Yönetim olarak onların her zaman destekçileri olmayı sürdüreceğiz. Umarım iki güzel karşılaşma oynarız ve Çin'e gitme hakkı kazanırız." şeklinde konuştu.

Başarılarda sponsor katkısının da öneminden bahseden Türkoğlu, "Devletimiz spora destek olsa da özel sektörün bu türde destekleri daha anlamlı oluyor. Federasyon olarak bu tarz anlaşmaları önemseyen, basketbola daha da değer katacağına inanan bir ekibiz." ifadelerini kullandı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.