Roman Neustadter: Türkiye'deki En Büyük Derbi Fenerbahçe, Galatasaray

Rusya ligi ekiplerinden Dinamo Moskova’da oynayan Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Roman Neustadter, Alman medyasına özel açıklamalarda bulundu.

Roman Neustadter: Türkiye'deki En Büyük Derbi Fenerbahçe, Galatasaray

Rusya ligi ekiplerinden Dinamo Moskova’da oynayan Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Roman Neustadter, Alman medyasına özel açıklamalarda bulundu.

İŞTE ROMAN NEUSTADTER’İN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE:

“Rusya'da 7 Aralık'tan 10 Ocak'a kadar tatildeydik ve ondan beri de yollardayız. 8-9 günlük kamplar zordur ama 12-14 günlük 3. kampımıza çıkıyoruz ve aralarında sadece 2-3 günlük dinlenme zamanımız var, bu daha da zorluyor. Bunu ilk kez yaşıyorum, 29 Şubat'ta lig başlıyor.”

“Schalke'de tüm şehir kulübe bağlı. Schalke maça çıktığında, şehir hayalet şehre dönüyor. Taraftarlar hafta boyu sana mesajlar atıyor ve kaybetsen bile, pozitif yaklaşıyor. Schalke, Almanya'nın ilk 4 sırasında yer alan takımlardan biri ve her zaman Şampiyonlar Ligi için oynamalı. Benim zamanımda böyleydi.”

“Türkiye'deki futbol tutkusu çok başka. Diğer şehirlerle kıyaslayamazsın. Taraftarlar biraz daha çılgın. İstanbul gibisini hiç görmedim. Ailem hala orada yaşıyor.”

“Ailem İstanbul'da yaşıyor. Moskova'da ben yaşıyorum, idman yapıyorum. 1 yıllık sözleşme imzaladım ve yapıp yapamayacağıma göz attım. Ailemin İstanbul'da kalmasının nedenlerinden biri, oğlum. Orada okula gidiyor ve İstanbul'da çok arkadaşlarım var. Almanya'da Türk çok arkadaşım var ve zaman zaman İstanbul'a geliyorlar. Çok güzel bir şey, yılın 10 ayında Güneş var.”

“Türkiye'de politika ile hiç ilgilenmedim, ben politik bir insan değilim, beni hiç etkilemedi. Moskova çok güzel, şehirde yemek yemeye gidiyorum ancak çok rahatım. İnsanlar futbol için çıldırmıyor burada.”

“Derbiler dünyanın her yerinde aynı öneme sahip, ama Rusya'da insanlar biraz daha farklı hissediyor. Statlar daha küçük. Almanya'da Schalke - Dortmund, Türkiye'de ise Fenerbahçe - Galatasaray en büyük derbidir. Rusya'da 2. yarıya Spartak Moskova derbisi ile başlayacağız, güzel olacak.” İfadelerinde bulundu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz