Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Galatasaray'dan UEFA Açıklaması

Galatasaray, UEFA ile imzalanan uzlaşma anlaşmasının geçerliliğinin süreceğini Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi.

Galatasaray'dan UEFA Açıklaması

Mustafa Cengiz, mahkeme kararının resmi halinin ulaştığını söyledi.

Galatasaray, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na bildirimde bulundu.

İTİRAZ KABUL EDİLDİ

Sarı-Kırmızılı kulübün CAS'a yaptığı itiraz kabul edilirken, UEFA ile yaptıkları anlaşmanın geçerliliğini koruyacağı belirtildi. Yapılan açıklamada, "Şirketimizin 13.06.2018 tarihinde UEFA Soruşturma Komisyonu (Investigatory Chamber) ile imzalanan Uzlaşma Anlaşması'nın, 05.10.2018 tarihinde UEFA Kulüp Finansal Kontrol Organı bünyesindeki Yargı Komisyonu (Adjudicatory Chamber) Başkanı tarafından reddedilmesi hususunda; Şirketimizin 15.10.2018 tarihinde Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) sunduğu itirazı kabul edilmiş olup, imzalanan Uzlaşma Anlaşması'nın geçerliliğini korumasına ve Yargı Komisyonu Başkanı tarafından verilen red kararının hükümsüz kılınmasına Spor Tahkim Mahkemesi'nce (CAS) karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

MUSTAFA CENGİZ: HAYIRLI OLSUN

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “Mahkeme kararının resmi hali bize ulaştı. Camiamız için olumlu bir karar. Sanırım CAS'ın ilk kez Türkiye lehine verdiği olumlu karar oldu. Türk futboluna ve Galatasaray'a hayırlı olsun. Galatasaray'ın hukuksal savaşını küçümsemeye çalışan sevgili kardeşlerimiz oldu. Ben onların kötü niyetleri olmadığını ve yeterli bilgi almadıklarını düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR