Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunun Beşinci Etabı Tamamlandı

55.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun beşinci etabını, Bora-Hansgrohe takımından Avusturyalı bisikletçi Felix Grossschartner birinci sırada tamamladı.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunun Beşinci Etabı Tamamlandı

TUR 2019, yarın Sakarya ile İstanbul arasındaki 172,4 kilometrelik altıncı ve son etapla sona erecek.

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun (TUR 2019) beşinci etabını, Bora-Hansgrohe (Almanya) takımının Avusturyalı bisikletçisi Felix Grossschartner kazandı.

OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI SEBEBİYLE BİTİŞ NOKTASI GERİYE ÇEKİLDİ

Yarış takviminde 164,1 kilometre olmasına rağmen olumsuz hava koşulları sebebiyle bitiş noktası 4 kilometre geriye çekilen Bursa ile Kartepe arasındaki etapta, 4 saat 17 dakika 13 saniyelik derecesiyle Grossschartner birinciliğe ulaştı.
Yağmur ve rüzgar altında koşulan, bisikletçilerin son 12 kilometresini tırmanarak yarıştığı "Kraliçe Etabı"nda Grossschartner'in ardından BAE Emirates takımından (Birleşik Arap Emirlikleri) İtalyan bisikletçi Valerio Conti ikinci, Astana (Kazakistan) ekibinden Eritreli Merhawi Kudus ise üçüncü sırada yer aldı.

GROSSSCHARTNER GENEL KLASMANDA LİDERLİĞE OTURDU

Bu sonuçların ardından Grossschartner, 20 saat 43 dakika 9 saniyelik süresiyle genel klasmanda liderliğe oturdu. Son etap öncesinde en yakın rakibinin 19 saniye önünde yer alan 25 yaşındaki Avusturyalı bisikletçi, böylece turkuaz mayoyu takım arkadaşı İrlandalı Sam Bennett'tan devraldı. Beşinci etaptan sonra Bennett, en iyi sprintere verilen yeşil mayoyu korudu. En iyi tırmanışçının elde ettiği kırmızı mayonun yeni sahibi ise etap galibiyetine de uzanan Grossschartner oldu. Türkiye güzellikleri klasmanında ise milli sporcu Feritcan Şamlı beyaz mayoyu giymeye devam edecek.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri