Beşiktaş Kulübü'nden Flaş Takım Harcama Limiti Konusunda Açıklama

Siyah Beyazlı Kulüpten Son Dakika Takım Harcama Limiti Konusunda Açıklama Geldi

Beşiktaş Kulübü'nden Flaş Takım Harcama Limiti Konusunda Açıklama

Beşiktaş'tan Son Dakika Açıklaması

Beşiktaş Jimnastik Kulübü resmi yayın sitesinden takım harcama limiti konusunda açıklama.

İŞTE BEŞİKTAŞ KULÜBÜ'NDEN YAPILAN O AÇIKLAMA:

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 28.11.2019 tarihli yazısı ile Kulübümüzün 2019/2020 sezonu için geçerli olan Takım Harcama Limiti için kabul edilebilir sapma oranı olan 30%’u aştığı bildirilmiş ve limiti aşan kulüpler için yeni oyuncu tescili yapılamayacağı belirtilerek, aşım durumunda uygulanacak müeyyideler tarafımıza tekrar hatırlatılmış olup, bu hususların karşılıklı görüşüleceği bir toplantı planlanmıştır.

TFF Kulüp Lisans Kurulu ile 6 Aralık 2019 günü gerçekleştirilen toplantıda Beşiktaş JK Derneği ve Şirketler Grubu Genel Müdürümüz Seçil Aygül tarafından Takım Harcama Limiti  hesaplama yöntemine ilişkin ortak mutabakat sağlamak adına teknik aksaklıklar ve uygulama problemleri dile getirilmiştir.

Söz konusu teknik aksaklıkların ortadan kaldırılması halinde Kulübümüzün Takım Harcama Limitine uyum konusunda herhangi bir ihlal durumu yaşamamakta olduğu tarafımızca Kurul’a belirtilmiştir. Söz konusu toplantıda 2019-2020 sezonu için kabul edilebilir sapma tutarının %30’dan, %40’a çıkartılması yönünde bizatihi bir talebimiz söz konusu olmamıştır.

Kulübümüz mali durumuna uygun olarak faaliyetlerini planlamak ve sürdürmek konusundaki kararlılığını tavizsiz şekilde devam ettirecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

Beşiktaş JK

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri