Ara transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek isteyen Antalyaspor, bir yandan da teknik direktör Bülent Korkmaz’ın planlarında yer almayan oyuncularıyla yollarını ayırıyor.

Akdeniz temsilcisi, sezonun ikinci yarısında takımda düşünülmeyen Maicon ve William Vainqueur ile yollarını ayırdı. Kırmızı beyazlılar Maicon’un sözleşmesini feshederken, Vainqueur’u ise Fransa Ligue 1 takımlarından Monaco’ya kiraladı.

Kırmızı beyazlı ekibin resmi internet sitesinden konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

"Antalyasporumuzun sözleşmeli futbolcularından William Vainqueur ve Maicon Marques ile ilgili transfer gelişmeleri yaşanmıştır. 1.5 yıldır formamızı başarıyla giyen Maicon Marques ile karşılıklı olarak görüşülerek sözleşmesinin feshi yoluna gidilmiştir. Çok ciddi sayılabilecek bir alacağından vazgeçen Maicon Marques'e verdigi hizmetler için teşekkür eder, bundan sonraki futbol yaşamında başarılar dileriz. Diğer futbolcumuz William Vainqueur ise sezon sonuna kadar Fransa'nın AC Monaco takımına bir bedel karşılığında kiralanmıştır. Kulübümüzle 2020 yılı Mayıs ayına kadar sözleşmesi bulunan Vainqueur'e de ligin ikinci yarısında yeni takımında başarılar dileriz."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.