Ali Koç'tan Sert Tepki

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç Kulüpler Birliği'nin Olağan Üstü Genel Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

Ali Koç'tan Sert Tepki

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç Kulüpler Birliği'nin Olağan Üstü Genel Kurulu sonrası VAR sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz Pazar günü oynanan Kayserispor maçının hakem hatalarına değinen Ali Koç, "Pazar akşamı Kayserispor ile bir maçımız vardı. Söylediklerim Kayserispor’un galibiyetine gölge düşürmesin. Hakem kararlarıyla ilgili görüşler devam ediyor. Biz sıcağı sıcağına, durumu hazmetmeden, kanal kanal gezerek açıklama yapmıyoruz. Tartışmalı bir konuda açıklama yapacaksak, her şeyi değerlendirip bir açıklama yapma tarzını benimsedik. Taraftarlarımız bizi tenkit edebilir ama Fenerbahçe’ye yakışanın bu olduğunu düşünüyorum. Bu açıdan sıcağı sıcağına açıklama yapmadık. Dün bir açıklama yaptık ve kimseyi hedef almamaya özen gösterdik." ifadelerini kullandı.

Ali Koç, "1 gün önce rakibimiz Trabzonspor’un Göztepe ile bir maçı vardı. O maçla ilgili verilen kararlar, hakem hataları iddiaları tartışılırken, değerlendirilirken, bir kanal ve spor müdürü bu maçta yaşananları sanki lig dizayn ediliyor gibi yorumladı.Sanki lig organize ediliyormuş gibi konuşuldu. Bu açıklamalar Fenerbahçe ile hatta şahsıma kadar getirildi. Fenerbahçe kollanıyormuş, lig dizayn ediliyormuş. Aslında ana amaç hakemleri ve MHK’yi etkilemekti. Ertesi gün bizim maçımız vardı. Öğlene doğru hocamızı aradım. Hocam yapılan tartışmalar, değerlendirmeler var. Bunun bir amacı var. Çocuklara söyle dikkat etsinler, maçın hakeminden son derece endişeliyim dedim. Korktuğumuz da başımıza geldi. Niye iddialarını somut bilgiler vererek ispatlamadılar? Niye bunlara girmediler? Bu arkadaşlar sus-pus oldu. Fenerbahçe 3 puan alamadı, arayı açamadı. Lig temiz hale mi geldi? Yapılan açıklamalara dikkat etmek gerek. Bu sorumsuzluğun son bulması lazım. Savcılar ve TFF’nin harekete geçmesi gerektiğini söyledik. Türk futbolunun temizlenmesi gerektiğini söylemiştik. Aynı noktadayız. TFF’nin başarılı olması için de elimizden geleni yapacağımızı söyledik.Bizim gol yollarındaki etkisizliğimiz hakemleri haklı kılamaz. Verilmeyen 2 hatta 3 penaltımız var. Bizim golümüzden önce net yüzde yüz faul var. Hiçbir şekilde VAR’a gidilmeli. Altyapısını kulüpler ödedi. İlk 5 hafta gidildi şimdi gidilmiyor. Sert bir maçtı. Rakibimizin pek kart görmemesi dikkat çekici. Kalecimiz Altay’ın pozisyonu da cezalandırılmadı. Bu da belki bir suçluluk göstergesi. Çorba bir maç oldu. Pekiyi, lig dizayn ediliyor diyen arkadaşlar ne oldu?" açıklamasında bulundu.

6222'ye de değinen Ali Koç, "Futbola ne gibi katkısı olduğu sorgulanmayacak insanlar var. Biz Türk adaletine güvenerek bu ortamı yaratanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Fenerbahçe olarak böyle şahısların üstüne 6222 ile gideceğiz. 6222 sinekleri değil bataklığı kurutmak için olmalı. Ancak böyle fayda sağlar. Hepimizin bir silkelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Kulüpler Birliği’ndeki seçim de hayırlı, uğurlu olsun. Bugünkü toplantıda hakemlerle ilgili hiçbir şey konuşulmadı." şeklinde konuştu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri