Soğuk Türkiye’yi etkisi altına alacak: Meteorolojiden kar ve fırtına uyarısı

Meteorolojiden yurt geneli için kar ve fırtına uyarısı yapıldı. Soğuk ve yağışlı havanın gece saatlerinden itibaren etkili olacağı belirtildi. İşte 31 Ocak güncek hava durumu…

31.01.2024-09:14 - (Son Güncelleme: 31.01.2024-09:23) Soğuk Türkiye’yi etkisi altına alacak: Meteorolojiden kar ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden güncel hava durumu raporu geldi. Yapılan açıklamada; “Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Antalya, Karaman, Samsun, Adıyaman, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Çanakkale'nin doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor” ifadelerine yer verildi. 

Karla karışık yağmur etkili olacak 

Yurt genelinde yer yer kar yağışı etkili olurken, İstanbul başta olmak üzere birçok bölgede karla karışık yağmurun etkili olacağı belirtildi. 

31 Ocak güncel hava durumu 

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EDİRNE 0°C, 8°C

Çok bulutlu

İSTANBUL 4°C, 8°C

Çok bulutlu

KIRKLARELİ 1°C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KOCAELİ 3°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR -5°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın az bulutlu

DENİZLİ 2°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın az bulutlu

İZMİR 4°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın az bulutlu

MANİSA 3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın az bulutlu

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Mersin'in doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA 7°C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ANTALYA 8°C, 16°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak , yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

HATAY 5°C, 9°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

MERSİN 8°C, 15°C

Çok bulutlu, doğusunun yer yer kuvvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı , yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı,

İÇ ANADOLU

Parçalı, güneyi yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Ankara -4°C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR -4°C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu

KARAMAN -3°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİVAS -7°C, 4°C

Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, akşam ilk saatler Sinop çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU -5°C, 4°C

Çok bulutlu

DÜZCE -2°C, 8°C

Çok bulutlu

SİNOP 5°C, 9°C

Çok bulutlu, akşam ilk saatler aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK 1°C, 7°C

Çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Samsun çevreleri yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

RİZE 1°C, 9°C

Çok bulutlu

SAMSUN 3°C, 7°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

TOKAT 0°C, 6°C

Çok bulutlu

TRABZON 3°C, 9°C

Çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AĞRI -14°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM -18°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA -3°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

VAN -9°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin (Diyarbakır haric) aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR -1°C, 7°C

Çok bulutlu

GAZİANTEP 0°C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

MARDİN 1°C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

ŞANLIURFA 4°C, 9°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu


Mihrab Kurt
mihrabkurt@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal