Şırnak ve Hakkari'de Kıran Operasyonları Başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Şırnak'ta "Kıran-9 Cudi Dağı", Hakkari'de "Kıran-10 Kazan Vadisi" operasyonları başlatıldı.

20.12.2019-09:05 - (Son Güncelleme: 20.12.2019-16:47)

İçişleri Bakanlığından yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik gerçekleştirilen Kıran Operasyonlarının kararlı bir şekilde başarı ile sürdüğü belirtildi.

Şırnak’ta başlatılan Kıran-9 Cudi Dağı operasyonuna Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucuları timlerinden oluşan bin 260 personel, Hakkari’de başlatılan Kıran-10 Kazan Vadisi operasyonuna JÖH, PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 730 personel katılıyor.

Bölücü terör örgütüne yönelik yürütülen Kıran operasyonları, zorlu hava koşullarına rağmen tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda İçişler Bakanlığı tarafından aynı anda 2 kritik bölgede daha binlerce personelin katılımıyla “Kıran” operasyonları başlatıldı.

Şırnak’ta “Kıran-9 Cudi Dağı

Şırnak’ta bölücü terör örgütünün kış üslenmesine girmesini engellemek ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı tarafından “Kıran-9 Cudi Dağı” Operasyonu başlatıldı. Operasyona, Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucuları timlerinden oluşan bin 260 personel, 84 operasyonel tim görev alıyor.

Hakkari’de “Kıran-10 Kazan Vadisi” Operasyonu

Hakkari’de yine bölücü terör örgütünün kış üslenmesine girmesini engellemek ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Hakkari İl Jandarma Komutanlığı tarafından “Kıran-10 Kazan Vadisi” Operasyonu başlatıldı.

Operasyona, Hakkari İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 730 personel, 48 operasyonel tim görev alıyor.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Kıran Operasyonları, kararlı bir şekilde başarı ile sürdürülüyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR