SİHA'lar Kamışlı ve Ayn el Arab Semalarında Yükseldi!

Türkiye’nin terörle mücadele kapsamında gerçekleştirdiği operasyonlar devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye’de gerekeni yapacağız açıklamasının ardından sınır bölgelerinde hareketlilik başladı.

23.10.2021-09:22 - (Son Güncelleme: 23.10.2021-09:49)SİHA'lar Kamışlı ve Ayn el Arab Semalarında Yükseldi!

Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Başkan Erdoğan’ın farklı zamanlarda yaptığı terör örgütlerine ilişki açıklamalar sonrası gözler sınır ötesi operasyonlara çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Artık tahammülümüz kalmamıştır, gereken adımları atacağız’ diyerek terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon sinyali vermişti. TSK operasyona hazırlanırken terör örgütü PKK/YPG'yi korku sarmış durumda. Teröristler mevzi kazmaya devam ederken Türk SİHA'ları Kamışlı ve Ayn el-Arab üzerinde görev yapıyor. Türkiye yurt içi ve sınır ötesinde terörle mücadelesine başarılı bir şekilde devam ediyor. Teröristlere geçit vermeyen Mehmetçik yeni bir operasyonun hazırlığında. Başkan Erdoğan, ‘Artık tahammülümüz kalmamıştır, gereken adımları atacağız’ diyerek terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon sinyali vermişti. Bölgede sıcak anlar yaşanırken teröristleri korku sarmış durumda.

SİHA'LAR GÖREVDE

Türkiye’nin terörle mücadele kapsamında gerçekleştirdiği operasyonlar devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye’de gerekeni yapacağız açıklamasının ardından sınır bölgelerinde hareketlilik başladı. Sınır ötesine zırhlı araçlar ve komandolar sevk edilirken mücadele havada da devam ediyor. Son olarak Türk SİHA'ları, Fırat'ın doğusunda PKK/YPG terör örgütü işgali altındaki Kamışlı ve Ayn el-Arab üzerinde faaliyet gösteriyor. Başkan Erdoğan'ın açıklaması sonrası Suriye'de sıcak dakikalar yaşanıyor. Bölgeye zırhlı araçların sevkleri başlarken harekatın nerelere yapılacağı ise merak ediliyor. Türkiye'nin yeni askeri harekatının hedefinde 4 şehir var: Menbiç, Tel Rıfat, Ayn İsa ve Tel Temir. Milli güvenliği söz konusu olduğunda olmazları olduran Türkiye, Suriye'de yeni bir güvenlik kuşağı oluşturuyor. Milli İstihbarat ve Genelkurmay Barış Pınarı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekat bölgelerinde Türk Silahlı Kuvvetleri ve sivil halka yönelik saldırıların en çok gerçekleştiği alanlarda riskli noktaları tespit ederek güvenli hat oluşturma politikası yürütüyor. Nokta operasyonlarla teröristlerin korkulu rüyası olan kahraman Mehmetçik, verilen tüm desteklere rağmen sahadaki mücadelesinde yüksek motivasyonunu koruyarak meşru müdafaa çerçevesinde gerekeni yapıyor. Uzmanlar, Suriye'de gerçekleştirilen terörün belini kıran, sivillere umut olan operasyonlarla kongreye mektup gönderen ABD'ye de İtalya'da gerçekleştirilecek G20 zirvesi öncesi stratejik bir mesaj verildiği değerlendirmesini yapıyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün Kabine Toplantısı'nın ardından polislere yönelik son saldırının ve topraklarımızı hedef alan tacizlerin artık bardağı taşırdığını dile getirerek ‘Suriye'de en kısa sürede gereken adımları atacağız’ sözlerinin ardından ‘Suriye'ye yeni bir operasyon mu olacak’ sorusu akıllara geldi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal