Şiddet, küfür, tehdit! Nagehan Alçı tek tek anlattı! Rasim Ozan Kütahyalı "Pes!" dedirtti!

Gazeteci Nagehan Alçı, geçen sene boşandığı ünlü programcı Rasim Ozan Kütahyalı ile ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu. 2010 yılında evlenen ve geçtiğimiz yıl 13 yıllık evliliklerini noktalayan çiftin ayrılığı gündemdeki yerini koruyor.

14.06.2024-13:54 - (Son Güncelleme: 14.06.2024-14:10)

Gazeteci Nagehan Alçı, geçen sene boşandığı ünlü programcı Rasim Ozan Kütahyalı ile ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu. 2010 yılında evlenen ve geçtiğimiz yıl 13 yıllık evliliklerini noktalayan çiftin ayrılığı gündemdeki yerini koruyor. Alçı, son zamanlarda Sosyal Medya platformlarından eski eşi Kütahyalı ile ilgili çeşitli iddialar paylaşmaya başladı. Bu paylaşımlarda, evlilik sürecinde yaşadığı zorlukları ve ayrılık sürecinde karşılaştığı sorunları dile getirdi. Alçı'nın iddiaları arasında Kütahyalı'dan şiddet, küfür ve tehdit aldığına dair ifadeler dikkat çekti.

Kütahyalı ve Alçı'nın boşanma süreci oldukça medyatik bir şekilde ilerledi. Özellikle Alçı'nın, boşanma sonrasında Kütahyalı'dan 40 milyon lira tazminat talep ettiği haberleri uzun süre gündemi meşgul etti. Alçı'nın bu talebi, medya ve kamuoyunda geniş yankı bulmuştu. Nagehan Alçı, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, evlilikleri boyunca yaşadığı travmaları ve sonrasındaki hukuki süreci detaylandırdı. Bu açıklamalar, Sosyal Medya kullanıcıları ve takipçileri arasında büyük bir tartışma başlattı. Alçı'nın, kişisel deneyimlerini paylaşarak toplumsal bir soruna dikkat çekmeye çalıştığı yorumları yapılıyor.

Rasim Ozan Kütahyalı ise şimdiye kadar konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Ancak Alçı'nın iddialarına cevap verip vermeyeceği ve bu sürecin ilerleyişinin nasıl olacağı merak ediliyor. Evliliklerinin ve boşanmalarının detayları hala merak konusu olurken, Nagehan Alçı'nın açıklamaları ve paylaşımları, Sosyal Medya üzerinden geniş bir kesim tarafından takip edilmeye devam ediyor. 

Nagehan Alçı, gördüğü şiddeti sosyal medya üzerinden şu paylaşımlarla aktardı:

 "1) Hayatımın en büyük pişmanlığı

Klavyenin başındaki en zor dakikalarım bunlar.

Yıllardır kendime itiraf edemediğim, içimde biriktirdiğim bazı gerçeklerden bahsetme vakti geldi…

İnsan bazen hayatla tuhaf mücadele yöntemleri buluyor. Çeşit çeşit savunma mekanizmaları icat ediyor.

2) Başkaları için avaz avaz bağırırken kendi için hep susuyor, içine atıyor.

Ben uzun, çok uzun yıllardır tahayyül edemeyeceğiniz boyutlarda psikolojik, fiziksel ve ekonomik bir şiddet sarmalının içinde yaşadım.

3)Evliliğim boyunca maruz kaldığım şiddet ve korkunç boyutlardaki manipülasyonun üzerini çocuklarıma bu hikayeyi miras bırakmayayım, böyle bir şeyle anılmasınlar, kendi mağduriyetim işimin önüne geçmesin, diyerek örttüm.

4)En büyük pişmanlığım onca zaman yaşadıklarım sanki kendi kusurummuş gibi susmuş olmamdır.

Uğradığım şiddetle kendi kendime baş etmeye çalıştım.

Yıllarca bunları-kendi şahit oldukları hariç- ailemle dahi paylaşmadım.

Bunun yalnızca iki istisnası var…

5) Kardeşim Lalehan Gülle ve avukatım Gözde Egemen . İkisi de her şeye şahit…Yıllarca korkudan boşanmaya cesaret edemedim.

Korunmak için kapıya polis çağırdığımı, geldiklerinde haberlere konu oluruz çocuklar kötü etkilenir diye vazgeçip geri gönderdiğimi bilirim.

6)Şimdi açıp çekmecelere bakıyorum, Gözde ile hazırladığımız 2019 tarihli boşanma dilekçeleri var…Hiç birini işleme koyamamışım…

7) Nihayet geçen yıl cesaretimi toplayıp sırf bu şiddet ve işkenceden kurtulmak için dava açtım fakat yine tehdit edilerek bana dayatılan boşanma şartlarını kabul ettim.

Ancak boşanmakla da şiddetten kurtulamadım sevgili hemcinslerim…

8)Her gün hakarete ve iftiraya uğramaktan, tehdit edilmekten kurtulamadım.

Ama artık susmayacağım.

Gerekli hukuki süreçleri başlatıyorum.

Hukuka ve adalete güvenim tam.

Şayet benimle empati kuran kadınlar varsa, onlara diyorum ki sizi çok iyi anlıyorum ama lütfen susmayın!

Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal