Seren Serengil Son Hali İle Takipçilerini Korkuttu, Kemikleri Sayılıyor!

Şarkıcı ve sunucu Seren Serengil, sağlık sorunlarının nüksettiğini duyurdu. 'Dumping sendromu' yaşayan Serengil, son paylaşımı ile sevenlerini korkuttu!

21.03.2021-13:16 - (Son Güncelleme: 22.06.2021-16:18)

Zayıflamak amacıyla geçirdiği mide küçültme ameliyatın ardından 'dumping sendromu' yaşayan ve 46 kiloya kadar düşen Seren Serengil, aşırı zayıflığıyla sosyal medyanın gündeminden eksik olmuyor.

YORUMLARI KISITLADI!

Nişanlısıyla tatile çıkan Serengil, bir mayo markasının katalog çekimleri için objektif karşısına geçti. Hem iş hem tatil yapan ünlü sunucunun son hali sevenlerini üzdü. Aşırı zayıflayan Serengil'i takipçileri yorum yağmuruna tuttu. ünlü isim bir süre sonra gönderisindeki yorumları kısıtladı.

GEÇTİĞİMİZ GÜN KABURGALARI SAYILAN BİR FOTOĞRAFINI YAYINLAMIŞTI!

Bir süredir 'Dumping Sendromu' ile mücadele eden ve ameliyat olan Seren Serengil zor günler yaşıyor. Geçirdiği mide ameliyatının ardından hızla kilo vermeye başlayan Serengil, son paylaştığı görüntüsü ile sevenlerinin yüreklerini dağladı. Serengil'in sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımda ne kadar zayıfladığı gözler önüne serildi. Paylaştığı videoda köpeğiyle birlikte havuz başında oturan Serengil'in resmen kemikleri sayıldı.


TAKİPÇİLERİNDEN YARDIM İSTEMİŞTİ!

Serengil, yaptığı açıklamada, ‘Son bir haftada tekrar hastalığım geriledi ve 46 kiloya düştüm. Her yemekten sonra sendrom geçiriyorum, fenalaşıyorum. Baş dönmelerim, mide bulantılarım geçmiyor. Bu ameliyatı geçirip, benim gibi olanlar varsa, bunları yaşadıysam ve sonra geçiyor mu ve nasıl geçiyor? Bilgilendirebilirse çok memnun olurum.’ dedi.

2016 YILINDA MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATI OLDU

2016 yılında mide küçültme ameliyatı olan Serengil, o dönem hızla kilo vermeye başlamış hatta 3,5 ay gibi kısa bir sürede 25 kilo vermişti. Seren Serengil’e doktorları ‘geri dönüşüm ameliyatı’ olması gerektiğini söyledi.

Bu operasyonda bağırsağın ‘gastrik bypass ameliyatı’ ile devre dışı bırakılan bölümü yeniden aktif hale getiriliyor.

DOKTORU AÇIKLAMA YAPMIŞTI!

Gastrik baypas ameliyatını yapan Opr. Dr. Ersin Aksu, Serengil'e şunları söylemişti:

Ameliyat sonrası bazı hastalarda ‘Dumping Sendromu’ dediğimiz durum gelişebiliyor. Yiyeceklerin mideden bağırsağa hızlı geçişi sonucu hasta ağrı, kusma gibi birtakım şikayetler yaşayabiliyor. Siz de sabahları böyle bir şey yaşıyorsunuz. Bu, ameliyatın doğasında var. Ama geçici bir süre yaşanıyor.

8 ayı atlattık. Zaten kilo hedefimiz 45.5-46 bandındaydı. Size haftanın 2-3 günü hastanede serum ve vitamin takviyesi yapacağız. Geri dönüşüm ameliyatı zor ama ağır bir ameliyat değil. 2-3 ay daha sabrederseniz düzelecek. Tempolu çalışıyorsunuz, yaşadığınız sorunlarda bu da etkin tabii.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR