Sanatçı Dilber Ay Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ankara’da geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden sanatçı Dilber Ay, son yolculuğuna uğurlandı.

30.04.2019-18:15 - (Son Güncelleme: 30.04.2019-18:15)

Ankara’da geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden sanatçı Dilber Ay, son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye Mahmut Tuncer, Latif Doğan’da katıldı.

MEMLEKETİ DÜZCE'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Ankara’da akraba ziyareti sırasında rahatsızlanan ve kaldırıldığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşamını yitiren sanatçı Dilber Ay memleketi Düzce’de son yolculuğuna uğurlandı. Sanatçının naaşı evinin önünde yapılan duanın ardından Ağa Mahallesi Yeşil Camisi'ne getirildi. Ay'ı sanatçı dostları ve sevenleri yalnız bırakmadı. Mahmut Tuncer ile Latif Doğan cenazeye katılırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve sanatçı Cenk Eren çelenk gönderdi. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında ünlü sanatçı Düzce Şehir Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

"YÜREĞİMİZDE YAŞAYACAK"

Cenazeye katılan sanatçılardan Latif Doğan, “Dilber ablanın türküleri ile büyüdüm. Onun albümlerini satarak evime harçlık götürdüm, değerli bir sanatçı ablamızdı. Bir anamızdı. Türkülerimiz bir ana kaybetti. Ama şu an sadece aramızdan ayrıldı o bizim yüreğimizde yaşayacak. Allah sevenlerine sabırlar versin. Camiamızın başı sağ olsun. Allah nur içinde yatırsın.” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağıya kaydırın.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR