Samsun’da Tam Kapanma Sürecinde Hastalara Ulaşım Desteği Sağlandı

Samsun’da gurur duyulan bir destek geldi. Koronavirüs sürecinde alınan önlemler kapsamında uygulanan tam kapanma sürecinde İlkadım Belediyesi tarafından yaşlı ve dezavantajlı vatandaşlara hastaneye gitmede ulaşım desteği sağlanıyor.

04.05.2021-14:53 - (Son Güncelleme: 04.05.2021-14:53)Samsun’da Tam Kapanma Sürecinde Hastalara Ulaşım Desteği Sağlandı

Samsun’da İlkadım Belediyesi’nin vatandaşa desteği takdir aldı. Koronavirüs salgınında karantinada olan Kovid-19 hastalarına kahvaltı ve sıcak yemek servisi yapan belediye, hastanelere gidecek, Kovid-19 aşısı olmak isteyen ancak randevu ve ulaşım sorunu yaşayan 60 yaş üstü ile engelli vatandaşların ulaşımları için de araç tahsis ediyor. 

‘MAĞDURİYETLERİN ÖNÜNE GEÇİYORUZ’ 

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ‘17 günlük tam kapanma döneminde aşı veya hastane randevusu olan 65 yaş üstü, dezavantajlı gruptaki vatandaşlara belediye hizmetlerini sürekli bir şekilde alabilecekleri bir sistemle mağduriyetlerin önüne geçiyor. Başkan Demirtaş, bu kapsamda engelli ve yaşlılarımızın ücretsiz ulaşım hakkına sahip çıkıyoruz. İhtiyacı olan ilçe halkımızın bu zor günlerde dayanışma gücüne destek vererek ulaşım sıkıntılarını çözmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 

‘İHTİYACI OLAN VATANDAŞLARIMIZA HİZMET VERECEK’ 

Belediyemize ait hizmet araçlarımızda kısıtlamalar süresince aracı olmayan ve hastaneye gitme ihtiyacı olan vatandaşlarımıza hizmet verecek. 444 0 55 01- 0505 178 55 01numaralı İletişim Merkezimizi arayarak hastaneye gideceğini belirten vatandaşlarımızı ekiplerimiz kapılarında alarak gerekli tedavi sonrası evlerine ulaşmalarını sağlıyor. Önümüzdeki süreçte de başlatmış olduğumuz bu sosyal sorumluk hizmetimizi vatandaşlarımız için konforlu ve sağlıklı bir şekilde ulaşım desteği yönünde sunmaya devam edeceğiz’ dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR