Yüzümüzü her gün düzenli yıkamak ve özellikle yapılan makyajdan sonra cildimizi derinlemesine temizlemek çok önemlidir. Cilt bakımı neden önemli? Sıcak ve soğuk suyun yüzümüze etkileri nelerdir? gibi soruların yanıtı için haberimizi okuyabilirsiniz.

YÜZ VE CİLT BAKIMI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Yüz yıkamanın amacı cildinizdeki gözenekleri tıkayan kiri arındırmaktır. Tüm bunlar için yüzü doğru yıkamak önemlidir. Öncelikle yüzünüzü ılık suyla yıkamalısınız. Çünkü sıcak su yüzünüzün kurumasına neden olurken, soğuk su ise kirlerden tamamen arınmasını engeller. Bu nedenle ılık su en doğru seçimdir.

Yüzünüzü çok yıkamak da yanlıştır. Çünkü cilt kendi yağını tolere etmeden siz yanlış yıkarsınız, bu sefer cildinizin kurumasına neden olursunuz. Ayrıca klima, da cilt kuruluğuna neden olabilir. Bunu engellemek için de günlük nemlendirme ile kuruluğu giderebilirsiniz.

Cilt bakımı bebeklik döneminden itibaren bakılmalıdır. Cilt tipinize uygun doğal olan sabunla yüzünüzü yıkamalısınız. İyi dinlendirilmiş fazla kloru olmayan su da toniktir. Nemlendirici olarak da acı badem sütü, badem yağı kullanabilirsiniz. Badem sütüyle de makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın