Yumurta Kabuğunu Çöpe Atmayın, İçinde Tohum Yetiştirin

İçindeki vitamin kadar kabuğundan da faydalanabileceğimiz yumurtada, dilediğiniz bitkinin tohumunu yetiştirebilirsiniz. Nasıl yapılacağını gelin haberimizden öğrenelim.

Yumurta Kabuğunu Çöpe Atmayın, İçinde Tohum Yetiştirin

Yumurta Kabuğunu Çöpe Atmayın, İçinde Tohum Yetiştirin

Kahvaltılarımızın vazgeçilmez besin ve protein kaynağı yumurtayı hepimiz severek tüketiyoruz. Peki yumurtanın içini tükettikten sonra dışıyla ne yapabiliriz? Yumurta kabuklarını gündelik hayatta bir çok alanda kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte yumurta kabuklarını çöpe atmak yerine gündelik hayatta kullanabileceğiniz o alanlar...

1 KOLİ YUMURTA İŞİMİZİ GÖRÜR

Tohum yetiştirmek için ilk olarak bir koli kadar yumurta kabuğuna ihtiyacınız olabilir. Yumurtayı delmek için kırmak yerine bıçak iğne gibi keskin bir alete ihtiyacınız olabilir. 

TOHUM NASIL YERLEŞTİRİLİR?

İçerisinin ıslak ve uzun süreli kullanımı için sünger yerleştirebilirsiniz. Kabukların narin bir yapıya sahip olmasından dolayı süngeri yavaş hareketle yerleştiriniz. Bir kaşık yardımıyla toprağı yumurtanın yarısını dolduracak şekilde süngerin üzerine serpiştiriniz. Ekeceğiniz bitki tohumunu da toprağın içine derinlemesine yerleştirdikten sonra toprak ilave ediniz. Yumurtaları dik durması için yumurta kolisinin içerisine dizerek kullanabilirsiniz. Dilerseniz yumurta kolisini ve yumurta kabuklarını istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri