Türk Hekimin Geliştirdiği Teknik İtalya’da Uygulanacak!

Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Volkan Tuğcu, geliştirdiği robotik ameliyat tekniği ile tıp Dünya Tıp Literatürü’ne girdi. Ardından tekniğin başarısı ile birlikte ülke dışında bu tekniği uygulamak isteyen doktorların sayıları artmaya başladı.

Türk Hekimin Geliştirdiği Teknik İtalya’da Uygulanacak!

Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Volkan Tuğcu, geliştirdiği robotik ameliyat tekniği ile tıp Dünya Tıp Literatürü’ne girdi. Ardından tekniğin başarısı ile birlikte yurt dışında bu tekniği uygulamak isteyen hekimlerin sayısı da arttı.

Prof. Dr. Volkan Tuğcu’nun deneyimlerini paylaşmak için ağırladığı son konukları İtalya’dandı. İtalya Bari Tıp Fak. Prof. Pasqude Ditonna ve ekibi Tuğcu’nun prostat kanseri için geliştirdiği tekniği öğrenmek üzere İstanbul’a geldi. Burada Prof. Dr. Volkan Tuğcu’nun vakalar üzerinde gerçekleştirdiği ameliyatlarını izleme şansı yakalayan İtalyan ekibi, bu tekniği kendi kliniklerinde de kullanmak istediğini belirtip Tuğcu’yu İtalya’ya davet etti.

 Gelişmeler sonrası tekniğini anlatmak üzere İtalyan meslektaşlarının konuğu olan Prof. Volkan Tuğcu, “Prof. Pasquala ve ekibi 3 vaka hazırlayarak beni İtalya’ya davet etti. Kendileriyle birlikte 3 vaka üzerinde çalıştık. Ameliyatlarımız sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Hem ekip hem de hastalar sonuçtan çok memnun kaldıklarını belirttiler. Kendilerine misafirperverliklerinden ötürü çok teşekkür ederim.” diyerek İtalya ziyareti hakkındaki görüşlerini paylaştı. 


  Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın

 


[N-#104970]
[N-#50028]
[N-#102277]
[N-#92682]
[N-#35605]
[N-#43118]

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR