Tiroid hormonlarının az ya da fazla çalışması, tireid bezinde oluşan kitleler belli başlı rahatsızlık arasında görülür.
Tiroid hastalığına iyi gelen bitkilerle uygulanacak tedavi ilaç tedavisiyle geçirmeye çalıştığınız iyileşme sürecinizi hızlandırabilmektedir.Peki, tiroide iyi gelen bitkiler hangileri ?

TİROİD HASTALIĞINA BİTKSEL ÇÖZÜM

Tiroid tedavisi için bitkisel çözüm

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, tiroid tedavisi için bitkisel çözüm öneriyor. 3 ay boyunca dereotu kürü uygulayan kişilerin tiroid bezleri daha hızlı çalışmasına yardımcı oluyor.

Kahvaltı, öğle ve akşam yemeğinden hemen önce bir yemek kaşığı dereotu yiyip üzerine bir bardak su için. Bu kürü 3 ay boyunca hiç ara vermeden uygulamanız gerekiyor

TİROİD HASTALARI NE YEMEMELİ:?

Bazı yiyecekler tiroid hastaları için uygun olmayabilir. Aşağıda, tiroid hastalarının kaçınması gereken besinleri listeliyoruz:

 • Beyaz şeker
 • Beyaz un
 • Brokoli
 • Beyaz lahana
 • Turp
 • Kara lahana
 • Şeftali
 • Çikolata

  TİROİD HASTALARI BESLENME ÖNERİLERİ

  Şu besinler tiroid hastalarına önerilmez. Lütfen bu yiyeceklere karşı ölçülü olunuz.

  Brokoli

  Lahana

  Kırmızı ve karalahana

  Brüksel lahanası

  Karnabahar

  Soya

  Ispanak

  Yerfıstığı

  Böğürtlen

  Turp

  Darı

  Şeftali

İbrahim Saraçoğlu, hem hipertiroid, hem hipotiroid için dereotu kürünü önermektedir. İbrahim Saraçoğlu, dereotunda bulunan iki ana etkin maddenin, tiroid hormonları olan T3 ve T4’ü dengelemede yeterli olabildiğini söylüyor. Yani tiroid bezi hızlı çalışıyor ise yavaşlatıyor, yavaş çalışıyor ise hızlandırıyor. Neticede hem hipotiroid hastaları hem de hipertiroid hastaları için dereotu faydalıdır.

DERE OTU KÜRÜ FAYDALIMI DIR?

Dereotu kürü tiroid hormonlarını dengeler, sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Bunun yanısıra nodüllerin küçülmesinde veya tamamen yok olmasında da dereotu kürü etkilidir. Birkaç mm büyüklüğündeki nodülleri tamamen yok edebilir, cm düzeyindeki nodüllerin ise sadece küçülmelerinde etkili olabilir. Dereotu kürüne ek olarak, tiroid nodüllere karşı başka bitkisel kürler de bulunmaktadır.

İBRAHİM SARAÇOĞLU DEREOTUNUN KÜRÜNÜN YAPILIŞI

3 ay boyunca çok basit olan kürümüzün uygulanması gerekiyor. Sabah, öğle ve akşam,  aç karnınıza, öğünlerden 15 dakika kadar önce 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotu birkaç kez çiğnendikten sonra 2-3 yudum su ile yutulur. Bu küre hiç ara vermeden 3 ay devam etmelisiniz.

İbrahim Saraçoğlu, dereotu kürünün ikinci ayından sonra tiroid hormonlarınızı zaman zaman kontrol ettirmenizi tavsiye ediyor. Çünkü kullandığınız ilacın miktarını azaltmanız gerekli olabilir. Sakın ilaç azaltımını hekiminize danışmadan kendi kendinize karar vermeyiniz.

Tiroid nodüllerinin küçülmesinde veya ilerlemesinde de bu dereotu kürü oldukça etkilidir. Bu kür sayesinde çok sayıda hasta, ilaç alınımından kurtulmuş ve var olan nodülleri de yok olmuştur. Gerekirse küre daha uzun zaman devam edebilirsiniz.

NOT: Hekimlerin kontrol ve önerilerini ihmal etmemelisiniz.

Tiroid hastaları için İbrahim Saraçoğlu ayrıca bitkisel bir kür daha öneriyor. Yoğurt otunun özel bir türü ile yapılan bu kür, İbrahim Saraçoğlu’nun sitesinde satılmaktadır. 

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın