İdrar Yolu Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir?

İdrar yolu enfeksiyonu eğer tedavi edilmezse ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. İdrar yolu enfeksiyonun birçok belirtisi vardır ancak en sık rastlananlar arasında, sürekli idrara gitme, yanma ve bel bölgesinde yaşanan ağrılar yer alır. Peki İdrar yolu enfeksiyonu nasıl tedavi edilir?

İdrar Yolu Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir?

İdrar yolu enfeksiyonu eğer tedavi edilmezse ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. İdrar yolu enfeksiyonun birçok belirtisi vardır ancak en sık rastlananlar arasında sürekli idrara gitme, yanma ve bel bölgesinde yaşanan ağrılar yer alır. Peki İdrar yolu enfeksiyonu nasıl tedavi edilir? İşte yanıtı...

İDRAR YOLU ENFEKSİYONU NASIL TEDAVİ EDİLİR?

İdrar yolu enfeksonu, doktorların çok sık karşılaştıkları hastalıklardandır. Bu rahatsızlığa sahip olan kişilerde, çok sık idrara çıkma, idrar yaparken yanma, bel bölgesinde ağrılar, ateş, kanama gibi bir takım belirtiler görülür. Yapılan idrar tahlilleri sonucunda ise hangi antibiyotiklerin kullanılması gerektiği belirlenir. Bu antibiyotikler içerisinde en çok tercih edilen ise Florolinolon adı verilen antibiyotiklerdir.

DOKTORA BAŞVURUN

hastaların bunları kendi başlarına sadece enfeksiyon şikayetlerini hisseder hissetmez kullanmaları kesinlikle tavsiye edilmez. Mutlaka alanında uzman bir doktora başvurarak bu enfeksiyonların dökümante edilmesii, hangi bakteri ile enfekte olduklarının ortaya konulması önerilir.

 

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

 

 


[G-#9826]
[G-#3105]

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR