Geniz Akıntısını Evde Geçirme Yolları

Geniz akıntısı soğuk günlerin sıkıntısıdır. Sizi hastalığa sürükleyen ve boğaz ağrısı yapan geniz akıntısını evde geçirmek ise oldukça kolay.

Geniz Akıntısını Evde Geçirme Yolları

Evde doğal yollardan geniz akıntısını geçirmek tahmin ettiğinizden daha kolay ve daha maliyetsiz. İşte, evde geniz akıntısını geçirme yöntemleri…

GENİZ AKINTISINI EVDE GEÇİRME YOLLARI

Bu özellikle yoğun mukus üretimi hallerinde çok işe yarayacaktır. Hazır tuzlu su çözeltisi satın alabilir veya kendiniz hazırlayabilirsiniz. Eğer kendiniz yapacaksanız sadece damıtılmış su, filtrelenmiş musluk suyu veya kaynamış su tercih edin (soğuduktan sonra). Buhar, boğazdaki mukusları rahatlatmak ve temizlemek için çok kolay ve etkili bir yöntemdir. Bu yöntemle boğazınız temizlenecektir. Dr. Liberatore, bunun için sıcak bir duş tavsiye ediyor. Üstelik “Duş alacağınız alana birkaç damla okaliptüs yağı da yerleştirebilirsiniz.” diye ilave ediyor. Okaliptüs burun geçiş yollarını temizlemeye destek olur.  Bol oranda sıvı içmek, mukusu incelterek geniz akıntısından kurtulmanıza destek olabilir. Dr.Setzen “Yeterince sıvı tüketmiyorsanız, salgılar daha inatçı duruma gelir.” Şeklinde belirtti.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri