19 Eylül 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 15°
  • Izmir 16.11°
İmsak 05:15
Güneş 06:41
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:15
Yatsı 20:36
BIST101.930
Dolar5,6688
Euro6,2801
Altın272,27

Gece Uyanıp Yemek Yiyenler Dikkat! Yeme Bozukluğunuz Olabilir

Uykunuzdan uyanıp kendinizi buzdolabının başında bulanlardan mısınız? Yeme bozukluğu olarak bildiğimiz uykudan uyanıp yemek yeme alışkanlığı beraberinde neleri getirir? Akşam yemeği yemenize rağmen gece de acıkıyorsanız yapmanız gerekenleri derledik.

Gece Uyanıp Yemek Yiyenler Dikkat! Yeme Bozukluğunuz Olabilir

Gece Uyanıp Yemek Yiyenler Dikkat! Yeme Bozukluğunuz Olabilir

Gece yeme bozukluğu sendromunda çoğunlukla uyku bozuklukları ve uykuda nefesin kesilmesi gibi sorunlar yaratır.  Bu durumun görüldüğü bireylerde yedikten sonra suçluluk, sıkıntı, gerginlik, karamsarlık ve sinirlilik hali gibi duygusal durumlar gözlemlenebilr.

Sabah tok uyanırlar!

Bu durumu sık sık yaşayan kişilerde en garip durumlardan biri de sabah tok karınla uyanmalarıdır. Gece yeme bozukluğu bireyin günde birkaç öğünü atlamasına neden olur. Sabah doyacak kadar gıda alamayan kişi, akşam ve gece saatlerinde yemek ihtiyacı karşı konulmaz olur. Sabah tok uyanan insanlar günlük alması gerekli kalori miktarını akşam yemeğinin ardından yediği atıştırmalıklardan almak ister.

Nasıl tedavi edilir?

Gece yeme bozukluğu sendromu tedavi edilirken belirginn bir yöntem yoktur. Çoğunlukla farmolojik ve psikolojik tedaviler iyi gelir.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağaı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri