22 Ağustos 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 18°
  • Izmir 26.11°
İmsak 04:39
Güneş 06:13
Öğle 13:12
İkindi 16:58
Akşam 20:01
Yatsı 21:29
BIST95.522
Dolar5,7285
Euro6,3604
Altın276,68

Diş Fırçası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük hayatta çok sık kullandığımız diş fırçaları, çok sayıda bakteri ve virüs taşır. Diş hekimi Zafer Kazak, diş fırçası kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalara değindi.

Diş Fırçası Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günlük hayatta çok sık kullandığımız diş fırçaları, çok sayıda bakteri ve virüs taşır. Diş hekimi Zafer Kazak, diş fırçası kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalara değindi. İşte detaylar...

ENFEKSİYONLARDAN SONRA DEĞİŞTİRİN

Diş hekimi Zafer Kazak, fırçalar arasında virüs ve bakteri geçişi olmaması için farklı kişilere ait diş fırçalarının birbirleri ile temas etmemesi gerektiğini belirterek, gribal enfeksiyonlardan sonra diş fırçasının yenilenmesi gerektiğini ifade etti.

3 AYDA BİR DEĞİŞTİRMEK ŞART

Dr. Zafer Kazak, "Fırçanızı fırçalamalar arasında kapalı kapta saklamayın. Kapalı ortamda nemli diş fırçasının kılları üzerinde bakteriler oluşur. Diş fırçası kıllarının yıpranması kontrol edilerek en fazla 3 ayda bir değiştirilmeli. Fırçanıza karşıdan ve yandan baktığınızda fırça kıllarında açılma görüyorsanız fırçanızı değiştirme vaktiniz gelmiştir. Bazı fırçalar, üzerine entegre edilmiş olan indikatörlü fırça kılları ile kullanım süresi dolan diş fırçalarında renk değiştirerek kullanıcıyı uyarıyor" diye belirtti.

Diş eti çekilmelerine sebep olan faktörler;

- Yanlış diş macunu tercihi

- Yanlış fırça kullanımı

- Asitli gıda tüketimi

 

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri