Burun Tıkanıklığını Geçirecek Tavsiyeler

Soğuk havaların arttığı bu günlerde grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar da kaçınılmaz bir hal aldı. Bu hastalığın en büyük sıkıntısı ise burun akıntısı ve burun tıkanıklığı… Kişiye oldukça sıkıntı veren bu durumu yapacağınız 25 saniyelik bir yöntemle geçirebilirsiniz.

Burun Tıkanıklığını Geçirecek Tavsiyeler

Burun Tıkanıklığını Geçirecek Tavsiyeler

Soğuk havaların arttığı bu günlerde grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar da kaçınılmaz bir hal aldı. Bu hastalığın en büyük sıkıntısı ise burun akıntısı ve burun tıkanıklığı… Kişiye oldukça sıkıntı veren bu durumu yapacağınız 25 saniyelik bir yöntemle geçirebilirsiniz. İşte burun tıkanıklığını 25 saniye içerisinde hiçbir ilaç kullanmadan geçiren yöntem…

1. ADIM

Dilinizin ucunu, ağzınızın iç kısmının en yüksek noktasına kadar değdirmeye çalışın.

2. ADIM

- Orta parmağınızı ve işaret parmağınızı birleştirip kaşınızın tam ortasına gelecek şekilde ileriye ve geriye hareketler yapın.

- 1.ve 2. adımı sırayla 20 saniye boyunca tekrarlayın.

- Son olarak da nefesinizi tutun. Nefesinizi tuttuğunuzda beyin yaşama iç güdüsünü dikkate alarak burun deliğinizi temizliyor.

- Burnunuzu tıkayın ve kafanızı çok fazla olmayacak şekilde geriye doğru yaslayın. Rahatsız olacak duruma geldiğinizde parmaklarınızı çekin ve burun tıkanıklığına elveda deyin.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz