Ayak Masajının Faydaları

Ayaklarımızda çok sayıda sinir bulunur ve bu sinirler vücudumuzdaki birçok ağrıyı tetikler. Ancak ayak bölgesine yapılan masajla, ağrıların hafifletilmesi sağlanabilir.

Ayak Masajının Faydaları

Ayak Masajının Faydaları

Ayaklarımızda çok sayıda sinir bulunur ve bu sinirler vücudumuzdaki birçok ağrıyı tetikler. Ancak ayak bölgesine yapılan masajla, ağrıların hafifletilmesi sağlanabilir. İşte detaylar...

REFLEKSOLOJİ NEDİR?

Uzak doğu antik terapi yöntemlerinde, tüm organların ayakta belli noktalarda karşılığı olduğuna inanılır. Bu noktalara yapılan masajla bağlantılı bölgenin sinirsel rahatlama yaşayacağı söylenir. Bu yönteme de refleksoloji denir. Refleksolojinin amacı vücutta sıkışan negatif enerjinin bu noktalara uygulanacak masaj ile vücuttan atılmasını sağlamaktır. Ayak masajı sayesinde hem negatif enerjiden hem de ağrılardan kurtulabiliriz.

BAŞ AĞRISINA İYİ GELİR

Baş ağrısından kurtulmanın etkili ve kısa yollarından biri ayak masajıdır. İki ayak parmağındaki eklem noktalarına sıkıca bastırın ve masaj yapın. Başparmağınız ile işaret parmağı arasındaki alanı da dairesel hareketle ovun. Büyük ayak parmağınızın içindeki alanı bastırarak birkaç kez sıkın ve serbest bırakın.

REGL AĞRILARINI HAFİFLETİR

10 dakika uygulanacak bir ayak masajı, regl öncesi oluşan sendrom ve gerginliğe iyi gelir. Ayak tabanının iç kısmındaki bölgeye masaj uygulayabilirsiniz. Bu masaj hem gerginliğinizi alır hem de regl ağrınızı hafifletir.

Ayak masajının faydaları;

- Kasları gevşetir.

- Kan akışını hızlandırır.

- Ter salgısını artırır.

- Depresyon ve anksiyete belirtileri hafifletir.

- Odaklanmayı güçlendirir.

- Vücut sağlığını destekler.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR