Sağlık Bakanlığı'ndan Aşı Dolandırıcılığı Açıklaması

Koronavirüs aşısının geçtiğimiz haftalarda uygulanmaya başlamasının ardından dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti.

23.01.2021-21:06 - (Son Güncelleme: 23.01.2021-21:06)Sağlık Bakanlığı'ndan Aşı Dolandırıcılığı Açıklaması

Ülkemizde 14 Ocak'ta başlayan aşılama işlemleri devam ederken sadece 1 buçuk haftada 1 milyonu aşkın kişi aşılanmıştı. Bunu fırsat bilen dolandırıcılar yeni bir yöntem geliştirmişti.

SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI'

Dolandırıcıların yeni yöntemi ile ilgili açıklamada bulunan Sağlık Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, "T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilmiş izlenimi verilen “Aşı sıranız geldi.” içerikli sahte kısa mesaj (SMS) ile vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir. Dolandırıcıların gönderdikleri kısa mesajda (SMS) yer alan linke tıklayan vatandaşların kişisel bilgileri dolandırıcıların eline geçmektedir. 

T.C. Sağlık Bakanlığı, vatandaşlara "Aşı sıranız geldi." içerikli bir mesaj (SMS) göndermemektedir. Kişisel bilgilerinizi ve kimlik bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız, kısa mesajda yer alan linke tıklamayınız.

Aşı sıranızı öğrenmek için e-Nabız uygulamasına girerek COVID-19 aşısı yapılacak grupta olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Aşı yapılacak grupta olup olmadığınızı kısa mesaj (SMS) ile öğrenmek için AŞI yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası ve T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesini yazıp 2023'e kısa mesaj (SMS) gönderebilirsiniz. (Örnek: AŞI 12345678910 1234)"


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR