Sağlık Bakanlığı 'Sahte Telefon Uygulaması' İle Dolandırıcılığa Karşı Uyardı

Sağlık Bakanlığı, sahte telefon uygulamasıyla dolandırıcılık yapıldığına dair açıklamada bulunarak, vatandaşları dikkatli olması konusunda uyardı.

19.10.2020-10:01 - (Son Güncelleme: 19.10.2020-09:58)Sağlık Bakanlığı 'Sahte Telefon Uygulaması' İle Dolandırıcılığa Karşı Uyardı

Sağlık Bakanlığı Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığına aitmiş izlenimi verilen sahte bir telefon uygulaması kullanıldığını ve bu uygulama ile vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığının tespit edildiği bildirdi.

Vatandaşlara, ‘sahte web sitelerine ve bağlantılara tıklamayın, dijital güvenliğinizi tehlikeye atmayın’ uyarısı yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verdildi:

‘Dolandırıcılar her aileye 3 bin lira pandemi desteği ödemesinde bulunulacağı vaadiyle kişilere kısa mesaj göndermektedir. T.C. Sağlık Bakanlığının vatandaşlara maddi destek verme yönünde görevi ve çalışması bulunmamaktadır. Resmi kaynağı olmayan 'edevlet-pandemidestekdetay.com', 'trkisalt.com/pandemidestek' gibi yanıltıcı isimli web sitelerine ve bu sitelerde yer alan uygulamalara itibar etmeyiniz. Bilgiye resmi kaynaklardan ulaşın, doğru bilginin yayılmasına destek olun.’

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal