Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı! Eczanelerin ilaç takip sistemi değişecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, eczanelerin ve ecza depolarında bulunması gereken ilaç listesinde düzenlemeler yapılacağını bildirdi.

29.07.2022-09:46 - (Son Güncelleme: 29.07.2022-09:46)

Dün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım üzerine Sağlık Bakanı Koca, Türkiye Eczacılar Birliği başkan ve üyeleriyle toplantı yaptıklarını ve alınan kararları açıkladı.


 Bakan Koca, yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı. 'Pandemi nedeniyle eczanelerimizin İTS (İlaç Takip Sistemi) kayıtlarında meydana gelmiş olan uyumsuzluklara ilişkin düzenleme çalışmaları yapılacak. Güncel ilaç stok yönetiminin daha etkin bir şekilde yapılması sağlanarak ilaç tedarikindeki sorunlar minimuma indirgenecek. Eczane ve ecza depolarında bulunması gereken ilaç listesi güncellenecek.', 'Güncel ilaç stok yönetiminin daha etkin bir şekilde yapılması sağlanarak ilaç tedarikindeki sorunlar minimuma indirgenecek.', 'Eczane ve ecza depolarında bulunması gereken ilaç listesi güncellenecek. Sağlık camiamızın değerli mensupları eczacılarımıza hayırlı olsun.' açıklamalarında bulundu.


Berkay Çakmak
berkay61cakmak@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal