Sağlık Bakanı Açıklamıştı! Düzce'de Delta Varyantı: 18 Kişi Karantinada

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Düzce'de 'Delta' varyantı görülen 18 vatandaşın karantinada olduğunu ifade ederken, korkulacak bir durum bulunmadığını da belirtti.

24.06.2021-08:30 - (Son Güncelleme: 24.06.2021-10:31)Sağlık Bakanı Açıklamıştı! Düzce'de Delta Varyantı: 18 Kişi Karantinada

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Düzce’de 18 vatandaşta ‘Delta' varyantı vakanın görüldüğünü açıkladı. 

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz da konuya dair kamuoyuna açıklama yaparak 'Delta' varyantı görülen vatandaşların hastanede kontrol altında olduğunu ifade etti.

KENDİLERİ VE AİLELERİ KARANTİNADA

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz vakaların karantina da olduğunu belirterek, ‘’Bilim kurulu toplantısı neticesinde Bakanımız Delta varyantı sayısını 18 olarak açıkladı. Şu anda bu vakalar aktif olarak takip ediliyor. Delta varyantı olan vakaları yakın takibe aldık. Hem kendilerinin takip ve tedavileri hem de etraflarındaki aile bireyleri olsun tamamı karantina altındalar. Kolluk kuvvetlerimiz ve sağlık ekiplerimiz vakaları yakından takip ediyorlar’’ açıklamasında bulunuldu. 

SALGINI HAYATIMIZDAN ÇIKARMAMIZ İÇİN AŞILANMAMIZ GEREKİYOR

Koronavirüs aşısının önemine de belirten Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, ‘’ Aşılamada da büyük yol kat ediyoruz. Sayın Bakanımızın belirttiği gibi 18 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılamaları Cuma günü başlıyor. Düzce’de şu ana kadar 220 binin üzerinde aşı yaptık. Salgını hayatımızdan çıkarmamız için aşılanmamız gerekiyor. Bağışıklık kazanmamız gerekiyor. Aşılarımız mutasyonlara karşı koruyuculuğunu devam ettiriyor. Yüksek düzeyde devam ettiriyor. O yüzden hep birlikte başarabilmemiz için kimlik numaralarına aşı tanımlanan vatandaşlarımızı sağlık tesislerimize bekliyoruz’’ dedi.

YILMAZ: HASTALARIMIZIN KORKULACAK BİR DURUMU YORUM

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz korkulacak bir durum olmadığını belirterek şu şekilde konuştu:

‘’Delta varyantı bulunan hastalarımızın durumlarında herhangi korkulacak bir durum yok. Kontrol altındalar. Etraflarındaki karantina sürecinde olan vatandaşlarımız için de bir sorun yok. 14 gün boyunca karantina takibine devam edeceğiz. Karantina sonunda eğer negatif ya da pozitif olurlarsa duruma göre karantina süreleri uzayacak ya da tamamlanacak’’ dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR