Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Açıklandı

Bu yıl 9'uncusu gerçekleşen Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri kazananlarını açıklandı.

24.09.2019-09:43 - (Son Güncelleme: 24.09.2019-09:32)

Bu yıl 9'uncusu gerçekleşen Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri kazananlarını buldu.

Oyuncu Kerem Alışık, Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleşen ödül töreninde ygerçekleştirdiği açıklamasında, annesi Çolpan İlhan ve babası Sadri Alışık'a duyduğu özlem ve sevgiyi belirtti.

"Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Onur Ödülü"nü Olcay Poyraz Kazandı

Sanat hayatına kattığı değerden dolayı annesine ve babasına teşekkür eden Alışık, "Onlar yüreğimizde farklı bir şekilde yer etmişler. Bize hayat ve sanatla ilgili çok şey bıraktılar. Bize inançlı, yürekli ve dirençli olmayı öğrettiler. Biz onları sevgi ve özlemle anıyoruz." diye konuştu.

Ardından "Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Onur Ödülü"nü Olcay Poyraz'a sunan Alışık, Poyraz'ın sanat yaşamında birçok alana değer katan bir tiyatro oyuncusu olduğunu dile getirdi.

Ödüle Layık Görülen Oyuncular

Gülşen Karakadıoğlu'nun başkan olduğu seçici kurulda, Prof. Dr. Deniz Bozer, Prof. Dr. Filiz Elmas, yönetmen ve oyuncu Mehmet Atay, Ankara Tiyatro Festivali Yönetmeni Yener Aksu, Sanat Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı İlker Çetin, oyuncu ve yönetmen Cem Emüler ve oyuncu, yönetmen ve oyun yazarı Erhan Gökgücü bulundu.

9'uncusu gerçekleşen törende, "Yılın en başarılı kadın oyuncu ödülü"ne "Lena, Leyla ve Diğerleri" adlı oyundaki rolüyle Filiz Demiralp, "Yılın en başarılı erkek oyuncu ödülü"nü "12 Öfkeli" adlı oyundaki oyunculuğuyla  İrfan Kılınç aldı.

Yılın "Onur Ödülü" Ömer Atilla Sav'a Sunuldu

Komedi ve müzikal kategorisinde "Yılın en başarılı kadın oyuncu ödülü"ne Ankara Devlet Tiyatrosu'ndan "Cimri" isimli oyundaki perfonmansıyla Eda Aydınlı, "Yılın en başarılı erkek oyuncu ödülü"ne ise yine aynı oyundaki oyunculuğuyla Mustafa Kurt layık görüldü.

Bu dönemin "Onur Ödülü" ise Ömer Atilla Sav'a sunuldu.

 

Son Dakika Gündem Haberleriiçin aşağı kaydırınız.

 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR