Sadece Kadınlarda Görülen Kalp Krizi Belirtileri!

Kalp krizi yaş aldıkça çoğumuzun oldukça korktuğu hastalık çeşididir. Özellikle kronik olarak gerçekleşen bu hastalığın kadınlarda görülme olasılığı oldukça fazladır. işte kadınlarda görülen kalp krizi ve belirtileri...

10.07.2017-14:14 - (Son Güncelleme: 10.07.2017-15:08)Sadece Kadınlarda Görülen Kalp Krizi Belirtileri!

Kalp krizi artık her yaşta insanın korkulu rüyası olmaktadır. Bu rahatsızlığın belirtileri de kendisi gibi yavaş yavaş belirmektedir. Özellikle kalp krizi riski bulunan kadınlarda belirtiler oldukça fazla olmaktadır. Bu belirtiler herkeste farklılık göstermesinin yanı sıra belirtiler gece yatttığınızda göğüs sıkışması olarak bile hissedilebiliyor. Sadece göğüs sıkışması değil de mide yanması olarak da beliren bu rahatsızlığa yakalananlar mide problemlerinden de yakınabilmektedir.

Göğüs ağrısı, rahatsızlık, yanma, göğüste baskı hissi - tüm bu belirtiler cinsiyete bakmaksızın kendini gösterir. Yine de bazı kadınlar ağrıyı göğsün sol tarafında değil tüm bölgede yaşadığını belirtiyor. Ağrı veya basınç birkaç dakika içinde kaybolmazsa derhal doktorunuzu arayın.

Tüm bu belirtilerin kesin olmamakla birlikte kalp krizinin belirtisi olduğu da söylenemez. Fakat belirtiler kronikleşiyorsa yani düzenli olarak bu belirtileri hissediyorsanız da bu durumu geçirebilmek adına bir uzman doktora görünmeniz gerekmektedir. Bu belirtilerin yanında nefes alamama ve solunum yetmezliği gibi belirtilerle de ortaya çıkan kalp krizlerinin erken müdahalesi sonucunda hayat kurtardığını da belirtmeliyiz.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR