Saadet Zinciri Kurması Sebebiyle 20 Yıl Hapsi İsteniyor!

Ünlü oyuncu Zach Avery film dağıtımı için lisans hakları elde etmek amacıyla yatırım arama bahanesi ile yıllardır süren bir saadet zinciri yürüttüğü iddiasıyla tutuklandı.

08.04.2021-17:25 - (Son Güncelleme: 08.04.2021-17:25)Saadet Zinciri Kurması Sebebiyle 20 Yıl Hapsi İsteniyor!

Gerçek adı Zachary Horwitz olan, ancak Hollywood’da Zach Avery olarak tanınan 34 yaşındaki oyuncu, ABD dışında dağıtılmak üzere filmlerin lisans haklarını elde etmek için multi milyon dolarlık bir saadet zinciri yürüttüğü suçlamasıyla karşı karşıya.

Ünlü oyuncu, FBI ajanları tarafından tutuklandı. ABD Başsavcılığı California Merkez Bölge Ofisi, aktörün banka dolandırıcılığıyla suçlandığını doğruladı. 

Basın açıklamasında, aktörün şirketi 1inMM Capital LLC’nin, daha sonra Netflix ve HBO gibi platformlara lisanslayacağı filmlerin yabancı bölgesel dağıtım haklarını satın alma kisvesi altında yatırım yapmakla suçlandığı duyuruldu

20 YIL HAPİS CEZASI İLE YARGILANACAK

Horwitz'in kefalet ücreti 1 milyon dolar olarak belirlenirken, aktörün henüz serbest bırakılıp bırakılmadığı bilinmiyor. 13 Mayıs'ta mahkemeye çıkarılması planlanan oyuncu suçlu bulunursa, 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR