Riskli İllerden Tokat’ta Pes Dedirten Görüntüler

Türkiye’de oransal olarak en çok Kovid-19 vakasının görüldüğü 10 il içinde yer alan Tokat’ta yok artık dedirten görüntüler kameralara yansıdı.

22.02.2021-15:29 - (Son Güncelleme: 22.02.2021-15:29)Riskli İllerden Tokat’ta Pes Dedirten Görüntüler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı koronavirüs tablosunda Karadeniz'de dikkat çeken iler arasında yer alan Tokat’ta haftanın ilk günü yoğunluk yaşandı. Koronavirüs vaka sayılarının nüfusa oranla en fazla olduğu iller sıralamasında 7. sırada bulunan Tokat’ta vatandaşlar banka önlerinde kuyruk oluşturdu. Bir banka şubesi önünde şeker pancarı parası alabilmek için sıraya giren vatandaşlar uzayan kuyrukta sosyal mesafeye dikkat etmedi. Polis ekipleri pancar üreticilerine sosyal mesafe uyarısı yaptı. Güneşli hava nedeni ile parklarda banklarda oturan yaşlılar da sosyal mesafe kurallarını hiçe saydı.

ESNAF ENDİŞELİ 

Vaka sayıları göz önüne alınarak normalleşme sürecinin uygulanacak olması riskli illerde bulunan esnafları endişeleniliyor. Tokat'ta oluşan olumsuz tablo nedeni ile iş yerlerini açamama korkusu yaşayan esnaflardan Ahmet Duran Tuğrul, ‘Tokat kırmızı olarak görüntüleniyor ama benim anlamadığım pandemi döneminde neden sadece lokantalar? Yani diğer iş yerleri en çok mağdur olan lokantalar oluyor. Biz paket sisteminde yine de teknemizi çalıştırıyoruz. Esnaf olarak biz küçük esnafız ama zor durumdayız. Paket sistemiyle nereye kadar gider bu iş. Çoğu arkadaşın kepenk kapattığını biliyorum, duyuyorum. Biz de yani komşu canıyla geçiniyor deniliyor ya biz de şu an o şekildeyiz’ şeklinde konuştu. 

Esnaf Ömer Ölmez ise 1 Mart’ta iş yerlerini açmayı arzu ettiklerini ifade ederek, ‘Esnaf olarak bu süreçte en çok mağdur olan kesim olduk. İşlerimiz çok düştü. O nedenle 1 Mart’ta Tokat’ımızın da normalleşme sürecine girmesini arzu ediyoruz’ ifadelerini kullandı. YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR