Reis Müjdeyi Verdi! Referandumda Evet Çıkarsa...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan referandumdan ''Evet'' çıkarsa AK Parti'ye üye olacağını aktardı.

18.02.2017-12:36 - (Son Güncelleme: 30.11.-0001-00:00)Reis Müjdeyi Verdi! Referandumda Evet Çıkarsa...

16 Nisan'da yapılacak olan referandum için geri sayım devam ediyor. Sonucu merakla beklanan referanduma ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan  yeni açıklamalar yaptı.

Körfez ülkelerini ziyareti sonrası dönüşte uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Referandumda anayasa değişikliği kabul edilirse, Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş için 2019'a kadar 2 yıllık bir süre olacak. O süre için bir hazırlığınız, bir planınız olacak mı?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"O geçiş sürecini bizim sağlıklı bir şekilde hazırlamamız lazım. Örneğin partili cumhurbaşkanına geçişin ön adımı o süreçte olabilir. Referandum hayırlısıyla 'evet'le neticelendikten sonra, bizim partiye kayıt olma imkanımız doğacaktır. Buna mani bir hâl yok.

Partiye üye olma süreci başlayabilir. Bu tabii 2019'a yönelik bir geçiş sürecidir. Bu tür bir adım atılma noktasında bunlar da gündeme girebilir. Ve tabii oradaki başlıkların kamuyla başlatılması noktasında bu süreç önem arz etmektedir. Süreci bu şekilde değerlendirerek 2019'a hazırlanmak, inanıyorum ki ülkemiz için çok daha isabetli olacaktır. Şu anda zaten yönetim noktasında herhangi bir sıkıntı yaşatmadan süreci yaşıyoruz.

Ama Sayın Bahçeli'nin ifade ettiği gibi fiili durumun hukukileştirilmesiyle de artık toplumun buna hazır hale gelmesi tabii ki büyük bir önem arz ediyor."

Kaynak: İnternet Haber 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR