Pınar Gültekin'in Avukatı Açıkladı: Cinayetin Tek Bir Faili Yok

Münevver Karabulut ve Nazlı Sinem Erköseoğlu cinayetlerinde de görev alan Av. Dr. Rezan Epözdemir, Pınar Gültekin cinayetinin avukatlığını üstlendi. Avukat Epözdemir, Gütekin'in cinayetinin planlandığını, olayın tek bir failinin olmadığını dile getirdi.

28.07.2020-10:10 - (Son Güncelleme: 28.07.2020-11:16)Pınar Gültekin'in Avukatı Açıkladı: Cinayetin Tek Bir Faili Yok

Dosyaları bizzat incelemek amacıyla İstanbul’dan Muğla’ya intikal eden Avukat Epözdemir, dosyada gizlilik kararı olması sebebiyle davayla ilgili bilirkişi raporunu, tarafların beyanlarını ve bazı belgeleri aldı.

Belgelerin bazılarını gözden geçiren Epözdemir davanın ''canavarca hisle ve eziyet çektirerek'' ve ''tasarlanarak işlenmiş bir cinayet'' olduğunu öngördüklerini ve cinayet öncesi, cinayet anı veya cinayet sonrasında cinayeti işleyen Cemal Metin Avcı’ya yardım ve yataklık edenlerin olabileceğini dile getirdi.

Av. Dr. Rezan Epözdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada davaya dair bazı dosyaları elde ettiklerini söyleyerek şu açıklamaları gerçekleştirdi:

''Dava ilgili bilirkişi raporlarını ve dosyayla ilgili bazı belgeleri ve taraf beyanlarını aldık. Çok önemli beyanlarda bulunduk. Cinayetin sadece canavarca hisle ve eziyet çektirerek değil, aynı zamanda tasarlanarak işlenmiş bir cinayet olduğunu düşünüyoruz.

Mağdur aile de böyle düşünüyor. Özellikle failin cinayet sonrası davranışları, cesedi yakması, sonrası beton dökmesi, varili yok etmeye çalışması planlı, soğukkanlı hal ve hareketlere baktığımızda sadece canavarca hisle, eziyet ederek öldürme ve tasarlanarak işlenmiş bir cinayet olduğunu düşünüyoruz.

Türk Ceza Kanunu'nun 82. maddesine dayanarak iki tane nitelikli bir hal var burada, ağırlaştırılmış müebbet yargılama söz konusu olacak. Şüpheli tamamen haksız tahrik savunmasından faydalanmak amacındadır. Buna itibar edilmemesi gerektiğini söyledik''

Cinayetin tek bir kişi tarafından işlenmesinin hayatın normal akışına, mantık ve fizik kurallarına aykırı olduğunu kaydeden avukat Epözdemir, ''Aile deliller gizlenirken veya yok edilirken başkaca faillerin olduğunu düşünüyor. Olay yerinde, olay anında başkaca failler var diyor aile.

Buna ilişkin soru işaretleri de var. Şüphelinin anlatımındaki çelişki, böyle bir cinayeti hunharca, vahşice, insan olma vasfına aykırıca, cinayetin hayatın olağan akışına ve fizik kurallarına aykırı olması.

Bütün bunları değerlendirdiğimizde ve gözlemlediğimizde ya cinayet işlenirken ya da cinayetten sonra suç delilleri yok edilirken, gizlenirken faillerde kuvvet ve muhtemeldir ki kanaatimizde o yönde bu süreç içerisinde tespitini ve bulunup cezalandırılmasını istedik'' dedi.

AVCI'NIN TELEFON KAYITLARINA DETAYLI İNCELEME
Avukat Dr. Rezan Epözdemir, cinayet zanlısı Avcı’nın telefon kayıtlarını incelmeyi istediklerini belirterek, şu sözleri söyledi: ''Olay öncesi, olay esnası ve olay sonrası baz sinyal kayıtlarını istedik. Bu cinayetle ilgili başka faillerin olup olmadığının tespiti açısından istedik. Analiz raporlarının tanzim edilmesini özellikle talep ettik.

Kamera kayıtlarının incelenmesini, bilirkişi raporuna konu edilmesini istedik. Bütün bu süreçte rol alan, görev alan, hunharca, vahşice cinayeti işleyen bütün faillerin hepsinin cezalandırılması için biran önce kamu davasının açılmasını istedik'' .

Avukat Dr. Epözdemir, dosyanın kısa bir süre sonra hazırlanmış olacağını söyleyerek şunları dedi: ''Çok kısa bir sürede ağırlaştırılmış müebbet cezasıyla ilgili dosyanın hazırlanacağı kanaatindeyim. Otopsi raporu daha gelmemiş, otopsi raporunun ve delillerin toplanması aşamasındayız.

Basında yer alan şüphelinin ifadelerinin gerçek dışı olduğunu gördük. Şüphelinin basında çıkan ifadelerinin önemli bir kısmı manipülatif gibi görünüyor.''

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal