Pınar Gültekin Davasında İddiaların Hedefindeki Savcıdan Açıklamalar

Muğla’da vahşice öldürülen Pınar Gültekin’in davasında yapılan iddialar sonrası istifa eden Muğla Cumhuriyet Savcısı açıklamalar yaptı.

12.04.2021-15:05 - (Son Güncelleme: 12.04.2021-15:05)Pınar Gültekin Davasında İddiaların Hedefindeki Savcıdan Açıklamalar

Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz 2020 tarihinde kaybolduktan sonra, 21 Temmuz 2020 tarihinde Muğla’nın Menteşe ilçesinin kırsal Yerkeşik Mahallesi’ndeki ormanlık alanda cesedi bulunmuştu. Yargılaması süren katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın, iddialarının hedefindeki eski Muğla Cumhuriyet Savcısı Doğukan Yılmazer, DHA muhabirine özel açıklamalar yaptı. 

Cemal Metin Avcı’nın, Pınar Gültekin ile ilişkisi olduğunu iddia ettiği Yılmazer “Bir genç kızı vahşice katledip arkasından iftiralarla cezasını hafifletmeye çalışan bu caniye hukuk önünde hesap soracağım” ifadelerini kullandı.

''İSTİFAMIN SÖZ KONUSU İDDİALARLA ALAKASI YOK''

Savcılıktan istifa ettikten sonra Ankara Barosu’na kayıtlı avukat olarak çalışmaya başlayan Doğukan Yılmazer, katil zanlısı Avcı’nın iddialarının tamamen gerçek dışı olduğunu belirtti. Yılmazer “İddiaları hayal ürünü ve kurgudur. Bu durum dosyadaki delillerle sabittir. Erzurum’a gidiş gerekçem zorunlu şark görevi kapsamındadır. İstifa etme gerekçem ise özel sebepler olup, söz konusu iddialarla alakası yoktur. Bu durum üniversitesi hocalarının ve mağdur aile üyelerinin beyanları ile dosyadaki tüm delillerle de sabittir. Bir aile şirketinden teklif aldığım için hukuk fakültesinden bu yana icra etmek istediğim hayalimdeki avukatlık mesleğine adım attım” diye konuştu.

''İFTİRALAR İLE CEZASINI HAFİFLETMEYE ÇALIŞIYOR''

Katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın haksız tahrik indiriminden yararlanmak için hayal ürünü iddialar ortaya attığını belirten Yılmazer “Bir caninin işlemiş olduğu böyle bir vahşete adımın karıştırılması ile ilgili bu cani hakkında hak arama özgürlüğü çerçevesinde hukuki yollara başvuracağım. Bu tip haberler kadın cinayetlerini meşrulaştırmaya yarar, bu tip davalarda iddiayı haberleştirirken toplumsal hassasiyeti gözeterek daha dikkatli bir dil kullanması gerektiği düşünüyorum. Benim şahsımdan öte bu zavallı kızcağızın vahşice katledilmesini, bu gibi kurgu iddialarla hafifletilmeye çalışmasına büyük tepki gösteriyorum. Bir genç kızı vahşice katledip arkasından iftiralar ile cezasını hafifletmeye çalışan bu caniye hukuk önünde hesap soracağım” dedi.


DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal