Pençe Darbesini Yiyen Eli Kanlı Terörist Elebaşı Çıldırdı!

Eli kanlı PKK elebaşlarından Cemil Bayık hainlere kabus olan harekâtın durdurulması için görüntülü mesaj yayınladı ve Kürtlere hakaret etti.

07.05.2021-11:17 - (Son Güncelleme: 07.05.2021-18:00)Pençe Darbesini Yiyen Eli Kanlı Terörist Elebaşı Çıldırdı!

Irak'taki PKK kamplarına vurulan ağır darbelerle köşeye sıkışan terörist elebaşlarından Cemil Bayık, harekâtın durdurulması için, saklandığı delikten görüntülü mesaj yayımladı.

KÜRTLERE TERÖRE DESTEK VERMEDİKLERİ İÇİN HAKARET ETTİ

Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşların kendilerine destek vermediğini, sessiz kaldığını belirten terörist başı, ''Kendine Kürt'üm, sosyalistim, devrimciyim diyenler neden hâlâ sessiz. Avrupa'da, Türkiye'de kimse kamuoyu oluşturmuyor.

Operasyonlara karşı çıkmayanlar değil demokrat, Kürt bile olamaz. Bize destek olmayan, operasyonların durdurulması için gerekli tepkiyi göstermeyenleri affetmeyeceğiz'' diye konuştu.

Cemal Bayık, PKK elebaşlarından Murat Karayılan'ın da bir süre önce destek çağrısında bulunduğunu, fakat karşılık bulmadığını ifade etti.

HDP'Lİ VEKİL DE ÇILDIRDI

HDP'li Meral Danış Beştaş, Kuzey Irak'ta terör örgütü PKK'ya karşı yürütülen Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonlarının durdurulması gerektiğini söyledi.

Irak’ın kuzeyinde PKK’ya yönelik başlatılan kara ve hava harekatı başarıyla sürüyor.

HDP'li Meral Danış Beştaş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında operasyonlardan duyduğu rahatsızlığı ifade etti. Beştaş, hain terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen sınır ötesi operasyonların durdurulmasını istedi.

Operasyon yerine 'müzakere ve diyalog' istiyoruz söylemlerinde bulunan Beştaş, açıklamasını terörist başı Abdullah Öcalan'a getirerek, ''Öcalan'a uygulanan tecrit uygulamasının son bulması'' çağrısında bulundu.

Teröristlere yapılan operasyonlarla örgüte ağır darbeler vurulduğunun farkında olan Beştaş, çözümün sınır ötesi yerine Türkiye'nin içinde olduğunu öne sürdü.

ETKİLİ OPERASYONLAR, 'MÜZAKERE YAPALIM' DEDİRTTİ

Meral Danış Beştaş'ın konuya dair açıklamaları şu şekilde:

''Şu anda 24 Nisan'da bir sınır ötesi operasyon duyurusu yapıldı. Irak bölgesine kara ve hava operasyonları yapılıyor.

Bu operasyonlar yeni mi? Yıllardır, 10 yıllardır bu sınır ötesi operasyonlar devam ediyor.

Çözüm yolu demokratik siyasettedir, müzakerede ve diyalogdadır. Aksi halde acı çekmeye devam edeceğiz. Çözüm Türkiye'nin içindedir sınır ötesinde değildir. Türkiye siyasetindedir.''

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR