Papa Franciscus: Kudüs'te Şiddeti Durdurun

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Aziz Petrus Meydanı’na bakan çalışma ofisinin penceresinden yaptığı geleneksel pazar duası sonrasında Kudüs'teki gelişmelere de değindi.

09.05.2021-16:40 - (Son Güncelleme: 09.05.2021-16:40)Papa Franciscus: Kudüs'te Şiddeti Durdurun

Katoliklerin ruhani lideri, Kudüs'ün şiddetin olmadığı bir buluşma yeri olması için dua ettiğini belirterek ''Kudüs'te yaşanan gelişmeleri, özel bir endişeyle takip ediyorum.''

ARTIK ÇATIŞMALARA YETER DİYORUM

Papa, ''Kutsal şehrin çok dinli ve çok kültürlü kimliğine saygı duyulması ve kardeşliğin üstün gelmesi için herkesi ortak çözümler aramaya davet ediyorum. Şiddet sadece şiddet üretir ve artık çatışmalara yeter diyorum.''

İŞGAL ALTINDAKİ DOĞU KUDÜS'TE YAŞANANLAR

Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere zorunlu göç tehdidi sebebiyle gergin günlere sahne oluyor.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki saldırıları da kutsal şehirdeki gerilimi tırmandırıyor.

İsrail polisi, 7 Mayıs tarihinde teravih namazı sırasında Mescid-i Aksa'daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle müdahale etmişti.

ART ARDA SALDIRILAR

Filistin Kızılayı, İsrail polisinin müdahalesi nedeniyle 205 Filistinlinin yaralandığını duyurmuştu.

İsrail polisinin Filistinlilere dünkü müdahalesinde de 90 kişi yaralanmış, Filistin Kızılayı yaralananlar arasında bir yaşında bebek ve çocukların da olduğunu duyurmuştu.

Bugün sabah namazı sonrası İsrail polisi, Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate yine plastik mermi ve ses bombaları ile müdahale etmiş, 10 vatandaş yaralamıştı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR