Özgür Özel'den Şükrü Genç'e sert çağrı: "Çekil, aksi halde affedemeyiz!"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sarıyer Belediye Başkanı ve bağımsız Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç'e adaylıktan çekilme çağrısı yaptı. Özel, Genç'e yönelik açıklamalarında, "Oktay Aksu kazanıyor. Eğer, gerçekten bu partiye gönül verdiysen bugün yarın açıklamanı yaparsın, çekilirsin. Pazartesi günü gelirim, rozetimi kendim takarım. Yok, şimdi çekilmeden, pazarı getirdin, bize korkulu rüyayı gördürttün, Pazar günü seçimi kazandık, ondan sonra döneyim. Kusura bakma, affedemeyiz" dedi.

28.03.2024-09:59 - (Son Güncelleme: 28.03.2024-12:20) Özgür Özel'den Şükrü Genç'e sert çağrı: "Çekil, aksi halde affedemeyiz!"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Sarıyer'de düzenlenen bir halk buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Özel'in gündeminde, emeklilerin yaşadığı ekonomik sıkıntılar vardı. Özel, şu ifadelerle konuşmasına başladı:

"Şimdi bütün Türkiye, televizyonlar, gazeteler emeklileri konuşuyor. Önce 'dertleri yok' dedi, sonra 'çalışma yapıyoruz' dedi. Sonra 'promosyon' dedi, dün de dedi ki, 'Emekliye enflasyon yüksekken ne versem kör kuyuya gidiyor' dedi."

Özel, hükümetin emeklilere yönelik politikalarını eleştirerek devam etti: "Ey Tayyip Erdoğan, sen bakanlarına ikişer üçer maaş verirken, adamlarına beşer maaş verirken, yandaş müteahhitlerine bol keseden dağıtırken, milletvekili maaşına zam yaparken, kendi maaşına zam yaparken kör kuyuya gitmiyor da, emekliye verince mi kör kuyuya gidiyor? Böyle hesabın yere batsın."

Özel, Genç’e çağrıda bulundu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sarıyer Belediye Başkanı ve bağımsız Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç'e sert bir şekilde seslendi. Özel, konuşmasında Genç'e adaylıktan çekilme çağrısında bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi bir kişinin ne kadar partili olduğuna göreve geldiği gün değil, görevden gittiği gün, aday yapıldığı gün değil, yapılmadığı gün bakacaksın. Şimdi bazıları diyor ki, ben yıllarca bu partinin adayı oldum, çok iyi. Hadi o zaman gençleşme, değişim zamanı, hadi bakalım sen tecrübeni başka tarafa akıt, gel burada yeni bir heyecanı başlatalım. 'Olmaz, ben partinin adayıysam partideyim, yoksa karşıdayım', 'Ben rozeti çıkarırım çekmeceye atarım' bir de diyormuş ki 'Ben de partiliyim, sonra partiye geri gelirim' bakın partinin genel başkanı olarak söylüyorum."


Özel, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kimliğine ve disiplinine vurgu yaparak devam etti: 

"Ben anlatacağım şimdi. Bakın partinin adı belli, Cumhuriyet Halk Partisi, bayrağı belli, amblemi belli. Kurucusu belli, kim kurucusu? Gazi Mustafa Kemal Atatürk, mevcut genel başkanı belli, söylüyorum; partinin adayı da belli, Oktay Aksu. Bu partinin nasıl kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise, amblemi 6 ok ise, genel başkanı Özgür Özel ise, bu partinin Sarıyer adayı da Oktay Aksu'dur nokta."

Ayrıca Özel, partinin bütünlüğünü korumak ve risklere karşı önlem almak adına adaylık sürecinin net ve belirgin olması gerektiğini vurgulayarak, "Efendim, 'Ben aday olayım, seçilirsem geri geleyim. 'Bak şu anda CHP'nin adayının karşısında adaylaştığınız için, AK Parti'nin gelme tehlikesi var. Sen hem partiye, Sarıyer gibi bir yere AK Partili birini getirmeye bu riske alet olacaksın, hem günü gelince partiye döneceğim diyeceksin, yok öyle yağma." dedi.

Özel’den Genç’e son çağrı

Genel Başkan Özgür Özel, Sarıyer Belediye Başkanı ve bağımsız Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç'e son bir çağrıda bulundu. Özel'in konuşmasında dile getirdiği ifadeler şu şekilde:

“Buradan son çağrımdır. Partinin genel başkanı olarak. Geçmişte aradım, yapma başkanım dedim, yapma büyüğümüzsün dedim, gel genel merkezde beraber çalışalım dedim. Şimdi iş geldi son 4 güne. Kapıda AK Parti tehlikesi, kazanma ihtimali sıfır. Oktay Aksu kazanıyor, AK Parti tehdit ediyor. Eğer, gerçekten bu partiye gönül verdiysen, bugün yarın açıklamanı yaparsın, çekilirsin. Pazartesi günü gelirim, rozetimi kendim takarım. Yok, şimdi çekilmedin, pazara getirdin, bize korkulu rüyayı gördürttün, Pazar günü seçimi kazandık, ondan sonra döneyim. Kusura bakma, affedemeyiz."


Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal