Özel Hastane Tarafından Müdahale Edilmeyince Ölen Adamın Yeğeni Konuştu

Fatih'te özel bir hastanenin yakınında kalp krizi geçiren Musa Çengel'e, iddiaya göre sedye çıkarmanın yasak olduğu gerekçesiyle yaklaşık 20 dakika müdahale edilmedi. Yaşlı adamın hayatını kaybettiği olayla ilgili aile tepki gösterdi.

30.09.2019-20:32 - (Son Güncelleme: 30.09.2019-20:26)Özel Hastane Tarafından Müdahale Edilmeyince Ölen Adamın Yeğeni Konuştu

26 Eylül'de saat 18.00 sıralarında işinden çıkan 60 yaşındaki Musa Çengel, Fatih'te özel bir hastanenin yakınında kalp krizi geçirdi. İddiaya göre hastaneye haber verilmesine rağmen hastane personeli, sedye çıkarmanın yasak olduğunu belirtti.

SEDYE YASAK DEDİLER 

Vatandaşların tepki göstermesinin ardından yaklaşık 20 dakika sonra iddiaya göre gelen personel yaşlı adama müdahale etmesine rağmen yaşlı adam, kurtarılamadı. 2 çocuk babası olduğu öğrenilen ve çalıştığı tekstil firmasından çıktıktan sonra yere yığılan Çengel'in o anları güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Yaşlı adamın yeğeni Avukat Mesut Çengel ise yaşananları anlattı.

"GEREKLİ İŞLEMLERİ YAPACAĞIZ" 

Amcasının vefatında bir ihmal olduğu ortaya çıkarsa haklarını sonuna kadar arayacaklarını söyleyen vefat eden Musa Çengel'in yeğeni Avukat Mesut Çengel, "Amcam 60 yaşındaydı, çok ciddi bir rahatsızlığı yoktu. Göğsünde bir sıkışma vardı, tedavi sürecine başlamak üzereydi. Ama bu olay hepimizi üzen bir gelişme oldu. Bugün haberlerden duyduk şok olduk. Sedye çıkartmak çıkartmamak bir yana bir insanın hayatı söz konusuysa bence sedye çıkartmak kadar basit bir işlem reddedilmemeli. Bize ulaşan kimse yok biz aramaya çalıştık, henüz herhangi bir bilgi alamadık. Bizzat kendim tekrar gideceğim, hastaneden bilgi almaya çalışacağım. Hastaneyle konuştuktan sonra gerekli işlemleri yapacağız. Hastanenin bu konuda ihmali olduğu kanaatine ulaşırsak savcılık, hukuki diğer işlemler olsun gereğini yapacağız." diye konuştu.

Son Dakika GÜndem HAberleriiçin aşağı kaydırın. 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR