Ferrari Yeni Aracı Romayı Tanıttı

Ünlü otomobil üreticisi Ferrari, meraklılarını heyecanlandıracak yeni modelini tanıttı. "Roma" isimli yeni model, hızı ve tasarımı ile şaşırttı.

İtalyan otomobil firması Ferrari, yeni modelini tanıttı. "Roma" ismini verdikleri yeni modelin en dikkat çekici özelliği minimalist ve Retro tasarımı oldu.

Günümüz teknolojileri ile geliştirilen aracın, 1950'li ve 60'lı yılların İtalya'sını temsil ettiği belirtildi. Ferrari'nin "250 GT Berlinetta Lusso" ve "250 GT 2 + 2" modellerinden esinlenilmiş olduğu görülen yeni modelin, 612 beygir gücünde bir motora sahip olduğu bilgilendirmesi yapıldı.

3.9 litrelik çift turbolu V8 motorun kullanıldığı Roma, 760 Nm tork üretebiliyor. Ferrari'nin yeni süper otomobili, 8 ileri vitesli ve çift kavramalı bir şanzımana sahip olduğu da edinilen bilgiler arasında.

Sadece 3.4 saniyede 100 kilometre/saat, 9.3 saniyede de 200 kilometre/saat hıza ulaşabilen göz alıcı tasarım, saatte maksimum 320 kilometre hıza çıkabiliyor.

YENİ TASARIMDA KAPI KOLU YOK

İtalyan otomobil devi Ferrari, aracın aerodinamiğini güçlendirmek için yeni bir teknoloji kullandı. Aracın ulaştığı yüksek hız beraberinde aerodinamik bir tasarıma ihtiyaç duyuyor. Bu sorun kapsamında çalışan Ferrari üreticileri, sadece ihtiyaç duyulduğunda açılan kapı kolları üretmeyi ihmal etmemişler.

Son Dakika Otomobil Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Otomobil Haberleri