BMW 'Türkçe Yasağı' İddialarını Yalanladı

BMW İşletmeleri Sözcüsü Jochen Frey yaptığı açıklamayla iddiaları yalanlayarak, "Bu duruma müsaade etmeyeceklerini" söyledi.

BMW 'Türkçe Yasağı' İddialarını Yalanladı

BMW İşletmeleri Sözcüsü Jochen Frey yaptığı açıklamayla iddiaları yalanladı.

Almanya’nın Münih şehrindeki BMW Garching tesislerine Türkçe konuşmanın yasaklandığı iddialarına dair işletmeden açıklama yapıldı.

"MÜSAADE ETMEYİZ"

Açıklamada, ’’120 ayrı milliyetten insan çalıştıran BMW tesislerinde, 'Türkçe konuşma yasağı' olması mümkün değil. Buna asla müsaade etmeyiz’’ denildi.

"İŞYERİNDE BİLE OLAMAZ"

Alman medyasında genişçe yer alan ’’BMW’de Türkçe konuşma yasağı’’ başlıklı haberlerle ilgili  açıklama yapan BMW İşletmeleri Sözcüsü Jochen Frey, ’’Bize de intikal ettirilen, bir vardiya ustabaşımızın, 20 kişilik Türklerden oluşan mesai grup arkadaşlarına ‘Burada sadece Almanca konuşacaksınız’ talebi olmuş. Biz de bunu duyar duymaz işletme olarak derhal harekete geçip, bu tür bir yasağın bırakın, sosyal tesisleri kapsamasını, işyerinde bile asla olamayacağını tüm birimlerimize anlaşılır, kesin ve net bir dille ifade ettik’’ derken, sadece herkesin katıldığı ‘genel çalışma toplantılarında’ Almanca konuşulmasını tercih ettiklerini belirterek, ‘yasak’ iddialarını yalanladı.

Son Dakika Otomobil Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Otomobil Haberleri