Sıradaki Videolar
06 Mayıs 2021 Perşembe 04:28 - (Son güncelleme: 16 Nisan 2021 Cuma 19:20)

Öldükten Sonra Kabirde Bizi Neler Bekliyor?

1. Ortalama 4 Yıl Sonra 
İnsan öldükten hemen sonra bedeninde değişmeler başlıyor. Toprak altına girdikten sonra vücut hem içten hem de dıştan gelen etkilerle hızlı bir şekilde parçalanmaya başlıyor. Kişiden kişiye değişse de ortalama 4 yıl içinde geriye sadece iskeletiniz kalıyor.

2. Öldükten Sonraki İlk Yarım Saat
Öldükten sonra ilk yarım saat içinde tüm refleksler kaybediliyor. Göz kapakları açık kalıyor, kaslar gevşiyor, ağız kapanmıyor. Boşaltım sistemi tamamen kendini salıyor ve idrar, salya ve sperm akıntısı meydana geliyor.

3. Katılaşma Süreci
Ortalama 10 saat içinde beden tamamen kaskatı oluyor. Eğer mücadele esnasında öldü ise, katılaşma hemen oluyor. Savaşta ölen insanların vuruldukları şekilde katılaşmaları bu sebepten dolayıdır.

4. Öldükten Sonra Vücut Isısı
Ölüm anından sonra vücut, her saat ortalama 1 derece soğuyor. Kilolu insanların iç organları daha geç soğuyor. Çocukların ve zayıfların vücudu ortalamadan daha çabuk sürede soğuyor.

5. Vücudun Çürümesi
İlk çürüyen yer olan mide ve bağırsaklarda bakteriler yoğun çalıştıkları için hızla gaz ortaya çıkıyor. Bu gaz, karın bölgesinin şişmesine sebep oluyor. Derinin üstü yanık gibi su toplarken, vücutta biriken sülfür yüzünden renk siyaha dönmeye başlıyor.Şişmenin başlaması, sıklıkla ölümden sonraki 1-2 gün içinde başlar.

6. Saç ve Tırnaklar Uzamaya Devam Ediyor mu?
Derinin çekilmesi ve çürüme yüzünden tırnaklar ortaya çıktığı için uzadı sanılıyor. Vücudun ölmesiyle birlikte tüm eylemler bittiği için tırnak ve saç uzaması da mümkün değil.

7. Mezardan Sesler Geliyor
Mezardan seslerin gelmesi çürüme sürecinin bir sonucu. Günden güne şişen karın patlıyor ve göğüs çöküyor. Bu olay mezar üstünden duyulabilecek kadar sesli olabiliyor.

8. Kırkı Çıkmak Ne Demek?
Kasların kemiklerden sıyrılıp dökülmeye başlama zamanı kırkıncı güne rastladığı için, halk arasında ızdırabın azalması inancıyla hayır amaçlı yemek veriliyor.

9. Toprak Altındaki Takım Çalışması
Vücut çürürken tam bir takım çalışması yapılıyor. Bakteriler içten yok ederken, dışarıdan da et sineği göze ve burna larva bırakıyor. Bu sinekler yiyecekleri bitene kadar burda kalıyor ve ölüyor. Daha sonra ölen bu sinekleri yemek için başka böcekler geliyor. Geriye kemikler kalana kadar bu süreç devam ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR