Okullar Ne Zaman Açılacak? Bakan Selçuk Açıkladı

Coronavirüs tedbirleri kapsamında okullar tatil edilirken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılacağı tarihe yönelik açıklama yaptı. Selçuk, "Mayıs-Haziran ve Eylül-Ekim için yoğun bir çalışmamız var. Temmuz ve Ağustos için bir planlama yok." dedi.

22.04.2020-12:54 - (Son Güncelleme: 29.04.2020-13:13)Okullar Ne Zaman Açılacak? Bakan Selçuk Açıkladı

Coronavirüs tedbirleri kapsamında eğitime arar verilirken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gündeme dair açıklamalarda bulundu. 23 Nisan ve okulların açılacağı tarihe dair bilgiler veren Selçuk, "Biz 23 Nisan için sınıflarda, okullarda etkinlik yapamasak da evde nasıl yapabiliriz diye düşündük. Sabah saat 8.30'da çocuklar adına Anıtkabir'de olacağız. EBA TV'de de 23 Nisan özel yayınımız olacak. 23 Nisan sabahında çocuklarımıza EBA TV2de özel sürprizlerimiz var." ifadelerini kullandı.

"AÇILSIN DESELER BİZ BUNA HAZIRIZ"

Okulların açılacağı tarihe de değinen Selçuk, "Sağlık sorunları giderildiği için okullar açılsın deseler biz buna hazırız. Biz kararlarımızı alırken tek noktadan bakmıyoruz. Yazın da çocuklarımızın dinlenmesini istiyoruz. Biz her türlü telafisini yaparız. Biz bunu hallederiz. Ama toplumun birliğini beraberliğini korumak daha önemlidir. Türkiye'nin gidişatı ya da DSÖ'nün önerisi olumlu yönde olursa biz hemen çalışmalara başlarız. Okulların açılmasında; Temmuz ve Ağustos değil de Eylül ve Ekim aylarını daha dikkatle çalışıyoruz. Tabii Mayıs-Haziran ve Eylül-Ekim dönemlerine ilişkin de çalışmamız bulunuyor." dedi.

"BÖYLE BİR DURUM ŞU AN YOK"

LGS sınavıyla ilgili de açıklamada bulunan bakan, LGS sınavının tarihinin değişmesi şu an mümkün değil dedi. Açıklamalarına devam edenn Selçuk, "Ama çocuklarımıza bir şey demek istiyorum. Motivasyonu bozmayalım, okullar herkes için kapalı. Biz 7 Haziran'daki sınavı elbette erteleriz ancak böyle bir durum şu an yok. Online sınav da yapılmayacak." ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar