Mucizevi Besin! Kabızlığa Çare Oluyor

At kestanesi yağı, at kestanesinin yağı çıkartılarak sağlık açısından bir çok alanda kullanılan bir çeşit yağ türüdür. At kestanesi yağı kullanımının sıklaşmasıyla insanların kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı at kestanesi yağı neye iyi gelir, at kestanesi yağının faydaları, detaylar haberimizde...

01.12.2018-16:53 - (Son Güncelleme: 01.12.2018-16:46)Mucizevi Besin! Kabızlığa Çare Oluyor

At kestanesi yağı, at kestanesinin yağı çıkartılarak sağlık açısından bir çok alanda kullanılan bir çeşit yağ türüdür. At kestanesi yağı kullanımının sıklaşmasıyla insanların kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı at kestanesi yağı neye iyi gelir, at kestanesi yağının faydaları, detaylar haberimizde...

At kestanesi yağı, at kestanesinin yağı çıkartılarak sağlık açısından bir çok alanda kullanılan bir çeşit yağ türüdür. At kestanesi yağı kullanımının sıklaşmasıyla insanların kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı at kestanesi yağı neye iyi gelir, at kestanesi yağının faydaları, at kestanesi yağı nasıl yapılır, at kestanesinin yağının saça faydaları nelerdir gibi… Bu soruların cevaplarını verdiğimiz bilgilerden sonra öğrenebileceksiniz.

At kestanesi yağı, balkan yarım adasında yetişen bir bitki türüdür. At kestanesi yağı güzellik, sağlık ve bir çok alanda kullanılan bir bitki türüdür. Son zamanlarda kozmetik alanlarda kullanılan at kestanesi yağının kullanımı ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı.

AT KESTANESİ YAĞI NEYE İYİ GELİR?

At kestanesi yağının bir çok alanda sağlık açısından faydası bulunmaktadır. Saça, cilde çeşitli faydaları bulunan at kestanesi yağıyla bakımınızı günlük bakımınızı yapabilirsiniz. İlk olarak at kestanesi yağının cilde olan faydalarından bahsedelim…

AT KESTANESİ YAĞININ CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

At kestanesi yağının faydaları sadece kozmetik alanlarda değil, cilt sağlığı problemlerinde de etkili olabilmektedir.

Varis problemlerine, damar çatlaklarına at kestanesi yağı kullanılabilir.

at kestanesi ile ilgili görsel sonucu

VARİSLERİ TEDAVİ EDER

Varisler kadınlarda ve erkeklerde yaşam kalitesinin düşmesine neden olabilmektedir. At kestanesi yağı ile varis problemlerinize çare bulabilirsiniz. At kestanesi yağı kan dolaşımını düzenlediği için, varis oluşumuna ve damar çatlağına iyi gelmektedir.

GÜNEŞİN ZARARLI IŞINLARINDAN KORUR

Kullanmış olduğumuz bir çok güneş koruyucu kremin içerisinde at kestanesi yağı bulunmaktadır. Aynı zamanda at kestanesi yağı cilde sürülerek de güneş koruyucu etkisinden faydalanılabilir.

CİLDİ GENÇLEŞTİRİR

At kestanesi özellikle kan dolaşımını arttırdığı için cilt üzerinde önemli bir etkisi bulunmaktadır. At kestanesi yağından gün içerisinde cilde birkaç damla damlatılıp masaj yapılırsa kan dolaşımını hızlandırdığı için hücrelerinde hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlamaktadır.

EL VE AYAKLARDA MEYDANA GELEN ŞİŞKİNLİĞİ ALIR

At kestanesi yağı sürüldüğünde kan dolaşımı arttırdığı için el ve ayaklarda meydana gelen şişlik hızlı bir şekilde iner.

AT KESTANESİ YAĞININ SAÇA FAYDALARI

Kozmetik bir çok alanda kullanılan at kestanesi yağının saça da bir çok faydası bulunmaktadır. Cilt üzerinde önemli etkilere sahip olan at kestanesi yağının saçımıza da birçok alanda faydası bulunmaktadır.

At kestanesi yağının saça faydaları şu şekildedir;

Saç dökülmesini engeller

Saça belli miktarda sürülen at kestanesi yağı, kafa derisinde yer alan kan dolaşımını arttırdığı için saç köklerini besleyerek saçın dökülmesinin önüne geçer.

KEPEKLENME SORUNU ÇÖZER

Saç derisinde meydana gelen kabuklanma ve kepeklenmeyi at kestanesi yağının geçirdiği bilinmektedir. Şampuanınıza ekleyeceğiniz birkaç damla at kestanesi yağıyla bu sorununuzu tedavi edebilirsiniz.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın

 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal