MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MSÜ sınavına giren öğrenciler heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki, MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM takvimi.

06.04.2021-14:47 - (Son Güncelleme: 06.04.2021-14:47)MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM'nin düzenlediği MSÜ sınavı geçtiğimiz pazar günü yapılmış, bina girişlerinde ve bina içlerinde kapsamlı Kovid-19 önlemleri alınmıştı. Sınav tamamlanınca öğrenciler, sonuçlarını merak etmeye başladı. ÖSYM takvimine göre Milli Savunma Üniversitesi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

MSÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme, Seçme, Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı sonuçları sınava giren adaylar tarafından merak ediliyor. Peki, MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM takvimine göre 2021-MSÜ sınavı sonuçları 29 Nisan 2021 Perşembe günü açıklanacak. Sınava giren adaylar heyecanla sonuçların açıklanmasını bekleyecek.

Adaylar, sonuçların açıklanmasının ardından ÖSYM'nin resmi web sitesinde yer alan sonuç görüntüleme ekranından puanlarını öğrenebilecekler. Sonuçların görüntülenebilmesi için öğrencilerin T.C kimlik numaralarını ve ÖSYM şifrelerini ilgili alana girmesi gerekiyor.

MSÜ SINAVINDA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen sınavda okul bahçelerinde ve okul içlerinde oluşacak yığılmaları önlemek için bir dizi koronavirüs tedbirleri alınmıştı. Bu tedbirler kapsamında adaylar ve sınavda görevli olan öğretmenler dışında kimse okul içerisine alınmadı. Sınava girecek olan kişiler de hafta sonu sokağa çıkma yasağı düzenlemelerinden muaf tutulmuşlardı. Ayrıca, ÖSYM tarafından sınava katılan öğrencilere maske ve dezenfektan dağıtılmış, sınavdan önce salonlar ve sınıflar detaylı bir şekilde dezenfekte edilmişti.

MSÜ PUAN HESAPLAMA

Sınavda; Sayısal(SA),Eşit Ağırlık(EA),Sözel(SÖ) ve Genel(GN) puan türleri bulunuyor. Her bir türün hesaplama ağırlıkları ise değişiyor. MSÜ puan hesaplama tablosuna aşağıdaki fotoğraftan ulaşabilirsiniz:


Adaylar soruların cevaplarını optik okumaya imkan sağlayan kağıtlara işaretlemişlerdi. Bu cevaplar bilgisayar ortamında okunacak ve yine bilgisayar ortamından değerlendirmeye tabii tutularak sonuçlar belirlenecektir. ÖSYM tarafından puan hesaplamaları şu şekilde yapılacaktır.

Öğrencilerin işaretlediği cevaplar ve her test için ayrı ayrı değerlendirilecek.

Her test türü için ayrı bir standart puanı hesaplanacak.

Adayların sorulara verdiği doğru ve yanlış yanıtlar belirlenecek. Doğru cevaplardan yanlış cevapların dörtte biri çıkarılacak. Bu sayede öğrencilerin ham puanı belirlenecek.

Öğrencilerin testten aldıkları puanlar kullanılacak ve o testin ortalaması ve standart sapması bulunacak. Ortalaması 50 standart sapması 10 olan standart puanlar hesaplanacak.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR