MHP'den İhraç Edilen Erhan Usta Ali Babacan'ın Partisine Katılacak

MHP'den ihraç edildikten sonra Samsun Bağımsız Milletvekili olan Erhan Usta'nın, Ali Babacan'ın kuracağı partiye katılacağı öğrenildi.

23.12.2019-15:34 - (Son Güncelleme: 23.12.2019-15:32)MHP'den İhraç Edilen Erhan Usta Ali Babacan'ın Partisine Katılacak

TBMM'ye 11'inci parti olarak katılacak olan Ali Babacan'ın partisine farklı isimler katılmaya devam ediyor. MHP'den ihraç edilen ve şu anda Samsun Bağımsız Milletvekili olan Erhan Usta'nın, Ali Babacan'ın partisine katılacağı ortaya çıktı.

BABACAN İLE BİRLİKTE HAREKET EDİYOR

Ali Babacan'ın, partisini yeni yılda kurması bekleniyor. Tarafsız Haber Ajansı'nın edindiği bilgiye göre Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Babacan'ın partisine geçecek. Alınan bilgiye göre Usta, Babacan ile beraber hareket edip yeni kurulacak partiye katılacak.

MHP'DEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

Ekonomist, planlama uzmanı olan Usta, MHP'den 25. 26. ve 27. dönemde Samsun milletvekili seçildi. İki yıl süreyle MHP Grup Başkanvekili olarak görev yapan Usta, Meclis'te Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkındaki önergeye "evet" oyu vermişti.

Erhan Usta, "Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil" diyerek Samsun'da 7 belediye istediklerini ancak AK Parti'nin 2 belediye verdiğini söylemişti. Usta bu söylemlerinden sonra MHP'den ihraç edilmişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR