Meteoroloji'den Uyarı Geldi! Yağışlar Geliyor

Meteoroloji'den gelen son tahminlere göre son günlerde bunaltan güneşin etkisinde olan hava yerini yağmura bırakacak. Marmara ve Karadeniz bölgeleri sağanak yağışlı, akşam saatlerinde ise Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu bölgeleri yağışlı olacak. Hava sıcaklıkları mevsim normallerine dönecek.

04.05.2021-09:04 - (Son Güncelleme: 04.05.2021-10:04)Meteoroloji'den Uyarı Geldi! Yağışlar Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağmur uyarısında bulundu. Gelen son tahminlere göre Marmara ve Karadeniz bölgeleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği düşünülüyor. 

SICAKLAR YERİNİ SERİN VE YAĞMURA BIRAKTI 

Son günlerde artan sıcaklar yerini serin ve yağmura bıraktı. Mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyreden hava sıcaklığının, Salı günü kuzey ve iç kesimlerde azalarak mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği düşünülüyor. Rüzgarın genellikle batı ve kuzeybatı, Marmara'da kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinde İç Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. 

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU 

İSTANBUL 15°C, 22°C 

Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı

ANKARA 14°C, 21°C Parçalı bulutlu, çok bulutlu ve sağanak yağışlı 

İZMİR 18°C, 29°C Parçalı az bulutlu 

ANTALYA 21°C, 26°C Az bulutlu 

ZONGULDAK 16°C, 19°C Parçalı bulutlu, çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı 

TRABZON 14°C, 18°C Parçalı bulutlu, çok bulutlu ve sağanak yağışlı 

ERZURUM 7°C, 21°C Az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

DİYARBAKIR 15°C, 32°C Az bulutlu ve açık, yer yer çok bulutlu

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR