Meteoroloji’den Uyarı Geldi: Soğuk Havalar Geride Kaldı Çöl Sıcakları Yolda!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden uyarı geldi. Yapılan uyarıda ülke genelinde yağışların sona ereceği ve çöl sıcaklıklarının geleceği bildirildi.

20.06.2021-11:47 - (Son Güncelleme: 20.06.2021-11:47)Meteoroloji’den Uyarı Geldi: Soğuk Havalar Geride Kaldı Çöl Sıcakları Yolda!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden hava durumuna ilişkin uyarılarda bulundu. Gelen tahminlere göre bugün özellikle Marmara Bölgesi başta olmak üzere Karadeniz'in batısı ve İç Anadolu'da bazı illerde sağanak yağış olabileceği bildirildi. Yurdun doğu bölümünde ise sıcaklıkların mevsim normalleri üzerinde yaşanacağı bildirildi. Önümüzdeki perşembe gününden itibaren yağışların ülkeyi terk edeceği ve çöl sıcaklarının geleceği uyarısında bulunuldu. İşte Türkiye geneli hava durumu tahminleri..

YAĞIŞLARA VEDA EDİYORUZ

MGM’den gelen son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Zonguldak ve Düzce çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık olacağı düşünülüyor. Günlerdir etkisini gösteren söz konusu yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli, Eskişehir ve Bolu çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağı düşünülüyor. 

HAVA SICAKLIĞI: 

Önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: 

Yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli, Eskişehir ve Bolu çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA 

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Bilecik çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde İstanbul Anadolu Yakası ve Kocaeli çevrelerinde pus ve sis hadisesi bekleniyor. 

ÇANAKKALE °C, 29°C Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

İSTANBUL °C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

KIRKLARELİ °C, 26°C 

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı KOCAELİ °C, 29°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

EGE 

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin iç kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 

A.KARAHİSAR °C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 31°C Parçalı bulutlu, öğleden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

MANİSA °C, 34°C Parçalı bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 30°C Parçalı bulutlu, öğleden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

AKDENİZ 

Parçalı bulutlu, öğleden sonra Batı Akdeniz'in iç kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

ADANA °C, 30°C Parçalı bulutlu 

ANTALYA °C, 30°C Parçalı bulutlu, öğleden sonra iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 29°C Parçalı bulutlu 

ISPARTA °C, 27°C Parçalı bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

İÇ ANADOLU 

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin batısının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Eskişehir çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 30°C Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ÇANKIRI °C, 30°C Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 27°C Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA °C, 31°C Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

BATI KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri ile Zonguldak ve Düzce çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Söz konusu yağışların; öğleden sonra Bolu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 

BOLU °C, 26°C Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

DÜZCE °C, 29°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİNOP °C, 27°C Parçalı bulutlu

ZONGULDAK °C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu ve açık, öğleden sonra bölgenin genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

AMASYA °C, 32°C Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu

BAYBURT °C, 35°C Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu 

SAMSUN °C, 25°C Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu 

TRABZON °C, 25°C Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu

DOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık, öğleden sonra bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 32°C Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu

KARS °C, 32°C Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu

MALATYA °C, 35°C Az bulutlu ve açık VAN °C, 29°C Az bulutlu ve açık 

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

ADIYAMAN °C, 37°C Az bulutlu ve açık

DİYARBAKIR °C, 38°C Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C, 33°C Az bulutlu ve açık 

SİİRT °C, 37°C Az bulutlu ve açık

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal