Meteoroloji Yine Uyardı: İstanbullular Dikkat

Aniden bastıran yağış ile birlikte gelen sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar yaşanabileceğini hatırlatan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, dikkatli ve tedbirli olunmasını hatırlattı.

27.06.2021-10:18 - (Son Güncelleme: 27.06.2021-10:28)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve pek çok il için yağış uyarısında bulundu.

Marmara Bölgesi'nde, Trakya, İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde aralıklı sağanak ile birlikte gök gürültülü sağanak beklenirken, bölge genelinde ise parçalı, yer yer çok bulutlu hava bekleniyor.

SICAKLIKLARDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK

Bölge içerisinde hissedilen sıcaklıklarda önemli bir değişiklik görülmeyeceği, sıcaklıkların da mevsim normallerinin üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış ile birlikte yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.

Meteoroloji; ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar gibi doğa olaylarının ulaşımda aksamalar oluşturabileceğine dikkat çekerek dikkatli ve tedbirli olunmasını hatırlattı.

ALT GEÇİTTE MAHSUR BIRAKAN YAĞIŞ

Yapılan uyarı, geçtiğimiz günlerde megakenti esir alan ve aniden bastıran yağışı hatırlattı.

Anadolu ve Avrupa yakasındaki pek çok ilçede zor anlar yaşayan İstanbullular, meydana gelen su birikintileri ve baskınlardan kaçamamış, araçların ilerlemesi zorlaşırken, trafik yoğunluğu da hayatı adete felç etmişti.

Öyle ki yağışın etkisi ile Bayrampaşa'da bir alışveriş merkezinin önündeki alt geçidi su basmış, o sırada da alt geçitte seyir halinde olan bir otomobil, mahsur kalmıştı.

Araçta bulunan yaşlı kadın ve bir kişi, yüzerek kendilerine ulaşan vatandaşlar tarafından kurtarılmıştı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal